banner232

Teknofest'te 3'üncü oldular! Kahramanmaraşlı gençler harika iş çıkardı!

Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST 2021'de Nuri Pakdil Bilim Ve Sanat Merkezi, yaptıkları projeyle üçüncülükle döndü.

Teknofest'te 3'üncü oldular! Kahramanmaraşlı gençler harika iş çıkardı!

Türkiye, Teknofest 2021 etkinliğine ev sahipliği yaptı. Milyonların heyecanla beklediği festivalde teknoloji alanındaki son gelişmeler görücüye çıktı. Ödüllü oyunların ve yarışmaların yer aldığı festivalde önemli projelerde tanıtıldı.

Atatürk Havalimanı’nda bu yıl 4’üncüsü düzenlenen festivale Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nobel Ödüllü Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yanı sıra çok sayıda teknoloji sever katıldı.

KAHRAMANMARAŞLI GENÇLER ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Teknofest'te Kahramanmaraş'tan katılan Nuri Pakdil Bilim Ve Sanat Merkezi öğrencileri yaptıkları çalışmalarla Türkiye 3’üncüsü oldu. 

Eğitim Teknolojileri Kategorinde Np-6 Nokta Takımı, ''İnsanlık Yararına Sağlık ve İlk Yardım'' Kategorisinde Np-Buğuteam ve Turizm Teknolojileri Kategorisinde Np-Astro-ci Takımlarımız katıldı. ''Turizm Teknolojileri'' Kategorisindeki projesi Türkiye üçüncüsü oldu.

Projenin konusu; Dünyanın uydusu Ay'ın bir bölgede bulunan gözlemci ile ufuk çizgisine yaptığı yükseklik açısı ile dik üçgen şifreler elde edilip, o bölgenin cografi işaretli ürünlere barkod uygulaması yapıldı.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, kendisine büyük ilgi gösteren gençlerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET CAN
AHMET CAN - 3 hafta Önce

TEBRİKLER GERÇEKTEN BÜYÜK BAŞARI TAÇLANDIRILMASI LAZIM ÇOUKLARIMIZI VE ÖĞRETMENİMİZİ KUTLARIM HELAL OLSUN NP BİLİM SANAT MERKEZİNE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.