Tekerlekli sandalyeler şehit isimleriyle dağıtıldı

Kahramanmaraş'ta şehitlerin isminin verildiği tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Kahramanmaraş'ta "Sağlıklı Yaşam, Duyarlı Gençlik Projesi" kapsamında mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler şehitlerin isimleriyle engellilere dağıtıldı.

Pandemi sürecinde yardımsever vatandaşlar ve gençler tarafından toplanan mavi kapaklar 10 engelliye tekerlekli sandalye olarak geri döndü Şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu tekerlekli sandalyeler engellilere dağıtıldı.

Kahramanmaraş Gençlik Merkezi’nde düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda Kahramanmaraşlı şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu 10 adet manüel tekerlekli sandalyeler engellilere teslim edildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve engelli aileler katıldı.

Kantinciler ve Saglıklı Yasam Dernegi Baskani Abdülkadir Gülmez yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Yine 10 tane kardeşimizin sevincine ortak olduk. Kahramanmaraş’ta şehit olan asker, polislerimizin adına Gençlik Spor Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla toplamış olduğumuz kapaklardan 10 kardeşimizin mutluluğuna ortak olduk. Bize bu mutluluğu yaşattığı için yüce yaratanımıza ne kadar şükretsek az."

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.