Tefecilik Kahramanmaraş'ta hortladı!

Ankara Türkiye'de en çok tefecilik yapılan il oldu. Son tesiptlere göre, olay sayısı artarken Kahramanmaraş ise yaşanan tefecilik olayları ile ilk 10 il arasına girdi.

Tefecilik Kahramanmaraş'ta hortladı!
banner150

Kanuni olarak yetkisi olmayan kişi ya da kuruluşların, faiz karşılığı borç para vermesi olayı "tefecilik suçu" sayılıyor. Son yıllarda tefecilik suçunda artış var.

ANKARA BİRİNCİ, KAHRAMANMARAŞ İLK 10'DA
Tefecilik suçunda özellikle Ankara, İstanbul ve Kahramanmaraş gibi illerin yer alması dikkat çekiyor. 2018 yılında olay sayısı açısından "Başkent Ankara 136 olayla ilk sırada". Ankara'yı 75 olayla "İstanbul" ve 62 olayla "Antalya" takip ediyor. Bu olaylar içerisinde Kahramanmaraş ise ilk 10 arasında 9'uncu sırada yer alıyor.

ARTIŞ VAR
Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, Başkan Recep Tayip Erdoğan'ın yüksek faiz ve tefeciler konusundaki hassasiyetinin bu ülkenin menfaatine olduğunu bilen her kişinin tefecilik ile mücadeleye destek vereceğini, tefecilikle mücadelenin tek başına yapılacak bir iş olmadığını bu konuda, ilgili bütün birimlerin koordinasyon ve işbirliği içerisinde hareket etmesinin çok büyük katkısının olacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.