Tarihi Maraş Kalesi bir türlü açılmıyor!

Yıllardır, şaibeili biçimde kapalı olan ve sık sık kamuoyunun gündemine gelen Maraş Kalesi bir türlü açılmıyor. Bugün kentteki gazetecilerle birlikte kalenin tanıtımı için toplantı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ''Arkadaşlarımız çevre düzenlemesi yapılan kalemizi çok güzel bir hale getirdiler. Burada hemşerilerimizin gıyabına uygun bir işletmecilik faaliyeti ortaya koyacağız. Bazı eksiklerde giderildikten sonra kalemiz tam anlamıyla bayramdan sonra faaliyete başlayacaktır” dedi.

Tarihi Maraş Kalesi bir türlü açılmıyor!
banner150

Yaptığı her hareketi şova dönüştüren AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarihi Maraş Kalesi, hizmete açıldığı algısı yapıp bayramdan sonra açılacağını kaydetti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, restorasyonu tamamlanan kaleyi gazetecilerle birlikte gezerek yapılan hizmetleri anlattı.

Ajansların servis ettiği habere göre, Kale de sur, park ve bahçe ile bina içi ve dışı yenileme çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Başkan Güngör, “Kalemiz tarihçilerin ifade ettiğine göre 3 bin yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. Çok fazla medeniyete ev sahipliği yapmış yıkılmış, yakılmış ve restore edilmiş bu güne kadar gelmiş. Bu kale bizim gördüğümüz, babamızın dedemizin anlattığı hikayeler var ve hepsinin anlattıkları farklı farklıdır. Son 50 yıldır Kültür Bakanlığı tarafından belediyemizin tasarrufuna verilmiştir. 2017 yılında kalenin restorasyonu ve çevre düzeni ihtiyacı olmuştur, kültür bakanlığı geçici olarak kaleyi belediyeden geri almış ve kalenin sur restorasyonlarını yapılmış ve bazı nedenlerden dolayı da çevre düzenlemesini bitiremedi Kültür Bakanlığı. Biz de bakanlıktan devralarak bu işe başladık. Arkadaşlarımız çevre düzenlemesi yapılan kalemizi çok güzel bir hale getirdiler. Burada hemşerilerimizin gıyabına uygun bir işletmecilik faaliyeti ortaya koyacağız burada. Bazı eksiklerde giderildikten sonra kalemiz tam anlamıyla bayramdan sonra faaliyete başlayacaktır. Kaleyi şu an fiili olarak açmadık ama bayrama müteakip açacağız” dedi.

BAYRAM SONRASI DA GELİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün ''Kaleyi şu an fiili olarak açmadık, bazı eksiklikler giderildikten sonra kalemiz tam anlamıyla baramdan sonra faaliyete başlayacaktır'' açıklaması kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Birçok vatandaş ''hala halkı oyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar, bayramdan sonra açacaklarmış, bayram sonrası da gelir'' demekten kendilerini alamadılar.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.