banner232

Sizlerin katkılarıyla ilk bin içindeyiz: Kanal Maraş ismi bir başarı öyküsü

Türkiye'nin en büyük yerel haber siteleri arasında bulunan www.kanalmaras.com, dünyanın en büyük analist sitesi alexa.com verilerine göre, ilk bin içerisinde yer alıyor. Kahramanmaraş'tan ulusal haber sitesi ve İnternet TV olmak adına yayın hayatını sürdürmekte olan sitemiz, okuyucularımızın ve takipcilerimizin destekleri ile hergeçen gün büyümeye devam ediyor.

Sizlerin katkılarıyla ilk bin içindeyiz: Kanal Maraş ismi bir başarı öyküsü

Kahramanmaraş Yerel Medyası 2 yıl önce yok edilmek için ilk adım atılmıştı. Kategorilere ayırılmış, Komisyonlar içerisine itilmişti. Kimseden ses çıkmamış, sadece Kanal Maraş karşı çıkmıştı. Son günlerin virüs belası Türk medyasına 2002 yılında girmişti. Daha önce de sayısız virüs deneyimi geçirmişti medya. Ancak 2002’den itibaren görülen virüs öyle böyle değildi. Kuluçka dönemi hayli uzun sürdü.

2010’larda “cemaat medyası” olarak büyüdü gelişti. Olgunluk dönemine “havuz medyası” adı ile ulaştı.

Çevresini, toplumu öyle bir zehirlemeye başladı ki insanlar son dönemde kendilerine alternatif medya aramaya başladılar. Çünkü aldıkları haberlerin tamamı kirli hatta zehirliydi.

Başvuru yaptıkları ilk mecra internet oldu. Devletin gücü ile hareket eden havuz medyası demokrat, bağımsız gazetecileri sistemin dışına attı. Onlar da diğer iletişim araçlarına göre daha düşük maliyetli internet sitelerinde nefes almaya, toplumun habercilik beklentilerine ilaç olmaya çalıştılar. Ancak bu siteler o kadar çoğaldı ki bunların arasında doğru, güvenilir siteleri takip etmek ayrı bir meziyet oldu.

Kanal Maraş, hükümet ve sermayenin baskılarına direnmek, medyadaki gerici kuşatmayı kırmak ve editöryal bağımsızlığını koruyarak halka doğru haberi ve özgür yorumu iletmek için 7 yıl önce yola çıktı. Ekonomik bakımdan boğulmak istenen Kanal Maraş, bu direnişte sadece siz izleyicilerinden güç alıyor. Halkın desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyor.

Kanal Maraş, halkın finansmanıyla yoluna devam etmeye kararlı. Yaşama geçirmeye çalıştığımız bu modelle aydınlanmanın ve gerçeğin sesi olmak hedefini korumak istiyor. Çünkü haber sitemize yönelik sansür, baskı ve reklam ambargosu, maddi olarak yayınlarımızı sürdüremeyecek duruma düşürmek için yapılıyor.

KANAL MARAŞ'IN BAŞARISI ORTADA

İnternet sitelerinin trafiklerini takip eden Alexa.com adlı sitede yer alan istatistiklere göre, ne televizyon ne de gazete desteği olan Kanalmaras.com Türkiye'de en çok takip edilen ilk bin site arasında.

KANAL MARAŞ İLK BİNDE

Yayın hayatına başladığı günden bu yana ne gazetesi ne de televizyonu olan KANALMARAS.com Türkiye'de ki listede 1000'nci haber sitesi arasında yer aldı

TEK DESTEĞİ OKUYUCUSU

Bu büyük başarının en büyük mimarı elbette Kanal Maraş okurları. Öyle ki; birçok büyük gazete ve televizyon tarafından desteklenen ve büyük reklam bütçeleriyle yazılı ve görsel basında, son olarak da bilboardlarda tanıtımı yapılan haber sitelerini geride bırakan Kanal Maraş yükselişini her geçen gün artırıyor. 

Kısa ve uzun vadede başarı çıtasını en üst seviyeye getirmek için uğraşan Kanal Maraş tek isteği, tüm desteğini aldığı okuyucusuna çok daha fazlasını, çok daha iyisini  vermek. 

ORGANİK RAKAMLAR

Rakamlar çeşitli teknolojik hileler kullanılarak şişirilmiş de değil. Bot takipçilerimiz yok. Takipçilerimizin her biri gerçek birer haber okuru. Bu sonuçlar, bildiğiniz organik sonuçlar. Zaten Google Haberler üyesi olmak için verdiğimiz mücadelede de hilesiz veriler çok önemli.

Haberciliğimizi “Güçlünün değil, haklının sesi” sloganıyla şekillendirdik. Kamuoyunu en süratli şekilde bilgilendirmek yerine, en doğru şekilde bilgilendirmeyi hedefledik.

Şimdiye kadar bunda başarı sağladığımızı söyleyebiliriz.

Son günlerdeki kısmi karantina nedeniyle herkes internete yönelmiş durumda. Kanal Maraş koronavirüs salgını konusunda hem Kahramanmaraş'ta hem de ülkemizde yaşanan son dakika gelişmeleri sizlere en doğru şekilde ulaştırmak için elimizden gelen tüm gayretleri yapıyoruz.

Bilindiği üzere kağıt medya öldü, yaşasın internet. Gazetemiz yok. Uydu Televizyonumuz yok. (İnternet TV yayıncılığımız var) Arkamızda dev sermaye grubu hiç yok. İşimiz gücümüz haber. 

Keşke herkes sadece işini yapabilse. Değil mi ama..

Siz değerli okurlarımız olmasaydınız, olmazdık. İyi ki varsınız.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Fiskeci
Mehmet Fiskeci - 5 ay Önce

MayAllah De, Bir Tarafını Kaşı

vatandaş
vatandaş @Mehmet Fiskeci - 5 ay Önce

bir gazeteci ve gazete sahibine yakışan bir yorum değil birde doğru yazmalısın kelimeleri

Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Emeği geçen herkese tşk ler doğru haber dürüst yayın

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

Siz cesur olmaya devam edin biz hep sizi takip edeceğiz.

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.