Siz bakınca liste, biz bakınca torpil görüyoruz!

KMBBB Hayrettin Güngör'ün mülakat ile belediyeye personel alınacağını duyurmasının ardından AKBEL A.Ş., tarafından mülakata çağrılacak personel adaylarının listesi yayınlandı. İddialara göre listede Bilgisayar Mühendisi olarak alınacak bir ismin Güngör'ün yeğeni olduğu öne sürüldü.

Siz bakınca liste, biz bakınca torpil görüyoruz!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ne yaparsa aynısını yapan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, belediyeye alınacak personellerin arasında kendi yeğeni de olduğu ortaya çıktı. Listede adı geçenlerin birçoğunun da torpilli olduğu öne sürülürken bu konu hakkında belediyeden bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

SİPARİŞ ÜSÜLÜ KADRO MU?
Göreve geldikten sonra kadroyu gençleştirmek adına bazı personellerin emekliye zorlandığı Büyükşehir Belediyesinde şimdi de, işe alınacak kişilerin akrabalık dereceleri tartışılıyor. Önceki gün belediyenin eksikliğini gidermesi adına üniversite mezunu olma şartı ile işe alım başvurusu açılmıştı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye bünyesine bağlı AKBEL AŞ., mülakata çağırılacak adayların listesini yayınladı. Yayınlanan listede Bilgisayar Mühendisliği kısmında yer alan Ümmügülsüm Güngör isminin, Hayrettin Güngör’ün yeğeni olduğu, yine teyit edilemeyen bazı iddialara göre ise listede bulanan bazı kişilerin torpilli olduğu referansları sayesinde listede olduğu öne sürüldü. 

 

NOT: Habere bahse konu olan isimler ile kişisel hiçbir mevzumuz yoktur. Birileri tarafından yine hedef gösterilmemesi adına bu notu düşüyoruz. Biz sadece sipariş usulü kadro alınmasına karşıyız. Yoksa belediyenin her alacağı kişiyi bizim tayin etmemiz gibi bir durum söz konusu değildir. Belediyeden herhangi bir açıklama gelirse de yayınlamak adına hazır olduğumuzu kamuoyunun bilmesinde fayda görüyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMI CANBOLAT
HAMI CANBOLAT - 9 ay Önce

hangi araştırmaya dayanarak yazıyorsunuz"çamur at izi kalsın" mantığıyla asılsız haber yapılır mı? ALLAH aşkına.

HAMI CANBOLAT
HAMI CANBOLAT - 9 ay Önce

Siz bakınca doğru haber, biz bakınca yanlış haber

Storm
Storm @HAMI CANBOLAT - 9 ay Önce

Soy İsimlerine bakarsan, doğru haber olduğuna inanırsın tabi bir çifte standart mevzun yoksa bir araştır araştırmaya ihtiyacın yoksa ona diyecek bir sözüm yok .

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.