Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın intikamı alındı

PKK'lılarca şehit edilen Necmettin Yılmaz'ın intikamının alındığı haberi geldi. Tunceli-Erzincan-Kahramanmaraş bölgelerinde ayrı ayrı operasyonlar gerçekleştirilen operasyonlarda 38 terörist etkisiz hale getirilirken, 3 terörist sağ yakalandı.

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın intikamı alındı
banner150

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz, 16 Haziran’da Tunceli-Pülümür karayolunu kesen PKK’lı bir grup terörist tarafından kaçırılmıştı. Karne günü ailesinin yaşadığı Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyüne giderken kaçırılan Yılmaz’ın cenazesi 26 gün sonra Tunceli’ye 25 kilometre uzaklıktaki Pülümür Çayı’nda bulunmuştu. 

38 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Yılmaz’ın şehit edilmesinin ardından güvenlik güçleri, Tunceli-Erzincan-Kahramanmaraş bölgelerinde ayrı ayrı operasyonlar gerçekleştirdi. Güvenlik güçlerinin, arka arkaya yürüttüğü kırsal bölge operasyonlarında aralarında Yılmaz’ı şehit eden PKK’lıların da bulunduğu 38 terörist öldürülürken, 3 terörist ise sağ yakalanarak gözaltına alındı. 

Tunceli-Erzincan-Kahramanmaraş’ın kırsalındaki Jandarma bölgesinde yoğunlaşan operasyonlara polis birimleri de destek verdi. Yılmaz’ın şehit edilmesinin ardından başlatılan operasyonlarda, PKK’lı teröristlerin yanı sıra MKP (Maoist Komünist Parti) ile MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) üyesi teröristlerin de yer aldığı öğrenildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden 5’inin MKP, birinin ise MLKP üyesi olduğu belirtildi. 

6 HAFTA SÜRDÜ
Etkisiz hale getirilen teröristlerin yanı sıra, teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla 30 şüpheli gözaltına alındı. Üç ayrı bölgede yaklaşık 6 hafta süren operasyonlarda 8 M-16 piyade tüfeği, 25 kalaşnikof otomatik tüfek, 4 tabanca, 29 el bombası, 5 el yapımı patlayıcı, 425 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.