Şehit Kaçmaz'ın naaşı Kahramanmaraş'a getirildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda meydana gelen silah kazasında şehit olan piyade sözleşmeli er Cemil Kaçmaz'ın naaşı uçakla Kahramanmaraş'a getirildi.

Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törenin ardından askeri uçakla Kahramanmaraş'a getirilen Kaçmaz'ın naaşını, havalimanında ailesi, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı Albay Adnan Köşker, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ile diğer ilgililer karşıladı.

Şehit Kaçmaz'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omzunda cenaze aracına taşınırken yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Şehidin annesi Döne ve babası Yaşar Kaçmaz'ı Vali Vahdettin Özkan ve beraberindekiler teskin etmeye çalıştı. Daha sonra şehidin naaşı konvoy eşliğinde, Necip Fazıl Şehir Hastanesi morguna götürüldü.

Şehit Cemil Kaçmaz, yarın merkez Dulkadiroğlu ilçesindeki Ulu Cami'de düzenlenecek törenin ardından Şeyhadil Mezarlığındaki şehitliğe defnedilecek.

Bekar olan Kaçmaz'ın 1,5 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nde göreve başladığı, sosyal medya hesabından fotoğrafıyla birlikte "Vatan için katlanılan ölüm kadar, tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır?" diye not yazdığı görüldü.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.