Savruk Şelalesi sit alanı değil mi? Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nden açıklama

Kanal Maraş'ın 24 Temmuz 2021 tarihinde ''Savruk Şelalesi sit alanı değil mi? Bölgeden gelen görüntüler pes dedirtti!'' başlıklı haberimize Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Savruk Şelalesi sit alanı değil mi? Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nden açıklama

Kanal Maraş Whatsaap İhbar Hattı'na gelen fotoğraflarda Savruk Şelalesi sit alanına betonarme çalışmalarının yapıldığı görülmektedir. Bu bölge sit alanı olduğu için ihale şartnamelerinde beton yapı olmayacak maddesi içerdiği öne sürülmektedir. Bölge halkı ise Kahramanmaraş'ın bu doğal güzelliğe ''betonarme yapıların inşa edilmesinden oldukça rahatsız olduklarını dile getirirlerken, beton yapı yerine bongalov ev tipi konaklama tesisi yapılamaz mı?'' diye eleştirilerini belirterek, Orman Bölge Müdürlüğünü'nden acilen bu betonarme yapılaşmanın durdurulmasını istemişlerdi.

Haberimize istinaden Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nden bu iddialar hakkında kamuoyuna açıklama yapım yapmayacağı merakla bekleniyordu.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde:

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü olarak ilimizin turizm alanlarının çeşitlendirmek ve vatandaşlarımızın daha güvenli ve huzurlu ortamlarda dinlenebilmeleri için ilimizdeki uygun alanlarda Orman Genel Müdürlüğümüz mevzuat uygun mesire alanları ilan edilmektedir. Bu mesire alanlarına yapılacak olan tesislerde Orman Genel Müdürlüğümüz mevzuatına uygun şekilde yapılmaktadır.

Savruk şelalesi ile ilgili bilgiler  

• Savruk B Tipi Mesire Yeri; Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi sınırları içerisinde, Bakanlık Makamından alınan 22.05.2019tarih ve 01 sayılı olur  ile kuruluşu yapılmıştır.

• Mevzuatlar dahilinde 21.01.2020 tarihinde ihalesi yapılmış, 20.02.2020 tarihinde Ali ÇAKI ile 20 yıllığına sözleşme imzalanmıştır.

• Sözleşmeden sonra Savruk Mesire Yerinin Gelişim Planı   ve Kır Lokantasının Mimari Projesi  yapılarak onaylanmıştır.

• Onaylanan Plana ve Projeye  uygun olarak Kır Lokantası inşaatının başlanmasına müsaade edilmiştir. Güncel Mevzuata uygun olarak Kır Lokantasının dış kaplaması doğaya uygun olarak Ahşap görünümlü olacaktır.

İLGİLİ HABER:

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali şen
Ali şen - 2 ay Önce

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.