S-400'ler Kahramanmaraş'a mı konuşlandırılacak?

Türkiye'nin Rusya’dan S400'leri satın aldı ve S400’ler yavaş yavaş Türkiye’ye gelmeye başlamasının ardından Kahramanmaraşlı vatandaşların en çok merak ettiği soru ise 'S-400ler nereye kurulacak?' S-400 ler Kahramanmaraş'a mı konuşlanacak. S-400 Kahramanmaraş'a kurulursa hangi bölgeye kurulur gibi sorular vatandaşlar tarafından araştırılmakta.

ABD başta olmak üzere NATO ve AB'nin baskılarına karşı, Türkiye'nin bağımsız politikayla; Rusya'dan satın aldığı S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemiyle ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, son dakika açıklaması yaptı.

"KAHRAMANMARAŞ OLABİLİR, HULUSİ AKAR'A SORDUM"
S400'lerin nerele kurulacağına ilişkin son kararı askeri ve ilgili bakanlıklar ile nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal nereye konuşlandırılacakları noktalar konusunda , "S-400'ler için şu anda herhangi bir yer belirlenmiş değil ama daha önce Patriotların buraya konumlanmış olması, hava savunma sisteminde Kahramanmaraş'ın da önemli bir nokta olduğunun işaretidir." dedi.

Ünal konuşmasına şöyle devam etti;

"Milli Savunma Bakanlığı, nasıl bir koordinat oluşturacak henüz bununla ilgili bir paylaşımda bulunmadı. Pazartesi günü İstanbul'da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Paşa ile beraberdim. Kendisine sorduğumda 'Çalışmalarımız devam ediyor."

Kaynak: Kanal Maraş

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.