Reisten büyük tasviye! O başkanlar gidiyor

Kahramanmaraş dahil tüm illerde ilçe seçimlerini yapan AK Partide büyük rotasyona gidiliyor. Erdoğan’ın talimatı üzerine yüzde 70’e yakın il ve ilçe başkanın değişeceği konuşulurken, Kahramanmaraş’ında bu illerin arasında olduğu bildirildi.

Reisten büyük tasviye! O başkanlar gidiyor
banner150

20020 yılından bu yana halkın büyük bir çoğunluğunun oyuna alarak tek başına iktidar olan AK Partide büyük değişim yaşanacağı konuşuluyor. Haberler.com’un haberine göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile büyük değişime başlanıyor.

Şu sıralar il ve ilçe kongrelerini düzenleyen AK Parti'de büyük bir değişim yaşanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda başta İstanbul Ankara ve Kahramanmaraş olmak üzere il ve ilçe başkanlarının yüzde 65'i değişiyor. Bu değişimde kadın ve genç kotasına ise dikkat ediliyor.

ŞU ANA KADAR YÜZDE 51'İ DEĞİŞTİ

Partide şu ana kadar ilçe başkanlarından yüzde 51'i değişti. En büyük değişimin ise İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde olması bekleniyor. Partideki bu değişimde gençlerin ve kadınların yönetimde olması için adımlar atılırken Ankara ve İstanbul'da kongreler salgın nedeniyle ilerleyen tarihlere bırakılacak.

HEDEF 1 MİLYON ÜYE

Bu ay sonuna kadar ilçe kongrelerinin yüzde 70'ini tamamlayan AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada "Hedef 1 milyon üye. İstanbul bunu başardı. Sıra sizlerde" dedi. Erdoğan, "İl kongrelerinde her ili tek tek ziyaret etmek istiyorum fakat pandemi dolayısıyla videokonferans ile de katılacağım iller olacaktır. Siz kongrelerinizi Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önerilerini dikkate alarak yapın" ifadelerini de kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlıoğlu
Maraşlıoğlu - 6 ay Önce

Maraş için olumlu birşey çıkacakmı??? Ha ali yörük ha yörük ali??

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.