Prof Dr. Naci Görür, aylar öncesinden uyarmıştı! Sırada Kahramanmaraş depremi mi var?

Saat 17:24’te merkez üssü Bingöl Karlıova olan 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedildi. Prof. Dr. Naci Görür'ün daha önce DHA'ya verdiği bir demeçte, ''Bingöl Karlıova'ya doğru Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz. veya Malatya, Adıyaman yöresi... Oradan Kahramanmaraş'a uzanan kesimlere özenli olmak lazım'' dediği ortaya çıktı.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk bilgilere göre, çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle bazı binalar hasar gördü. 

Elazığ Sivrice’de 6.8 büyüklüğündeki depremi 3 ay öncesinden tahmin eden deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'ün, Bingöl depremi için de uyardığı ortaya çıktı.

Prof. Dr. Naci Görür aylar önce yaptığı bir konuşmada, ''Bingöl Karlıova'ya doğru, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz. Veya Adıyaman, Malatya yöresi. Ve oradan Maraş'a olan kesimlere özenli olmak lazım" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.