Öztunç, Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yılında 12 Şubat Sokaklarında

Hafta sonu gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında projelerini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili ve Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, hafta içinde de memleketinin topraklarını adım adım gezmeye devam ediyor.

Öztunç, Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yılında 12 Şubat Sokaklarında

CHP’nin Atom Karınca lakaplı çalışkan ismi Ali Öztunç, hafta sonu gerçekleşen coşkulu aday tanıtım toplantısı sonrası hız kesmeden yeniden sahaya indi.

12 Şubat ilçesinde çarşı ve pazarda esnaf ziyaretlerinde bulunan Öztunç, balıkçılar çarşısına uğramayı da ihmal etmedi. Öztunç kendisine gösterilen ilgiden bir hayli memnum kalırken daha sonra seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİN GURUR GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Sabah programında Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü olması sebebiyle 12 Şubat Resmi Kurtuluş Bayramı’na katılan Öztunç, gün içerisinde yayınladığı mesajda ise şunları söyledi;

 "12 Şubat Kahramanmaraş’ta topyekün bir olup esaretin zulmün boğulduğu, aydınlık günlerin başladığı gündür. 99 yıl önce topraklarımızı işgal eden, bağımsızlığımıza kastedenlerin dersini aldığı bu özel gün bizim haklı gurur günümüzdür.  Milli Mücadelenin kilometre taşlarından birisi olan Maraş Savunması 22 gün 22 gece sürmüştür. Maraşlılar 7’den 70’e kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına, bir araya gelerek onca imkansızlıklara rağmen topyekün mücadele ederek, dünyada eşine az rastlanır bir azimle şehrini kurtarmayı başarmıştır. Bu başarı aynı zamanda tüm ülke sathına da yayılmış ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımını oluşturmuştur. Şehri işgal eden düşmanın bu topraklardan sökülüp atılması, tüm Kahramanmaraşlıların heyecanla andığı bir destan, bir kahramanlık günüdür.” Bu vesile ile hayatını bu uğurda kaybeden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor,  tüm hemşehrilerimin bu gurur gününü kutluyorum"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.