Otomobili ayakla ittirerek götüren sürücülere ceza

Bir grup genç yakıtı biten otomobili kendince şov yapmaya çalışarak ayağıyla itmişti. Görüntüler üzerine harekete geçen Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü otomobilin ön kaputuna oturup ayaklarıyla ittirmek suretiyle akaryakıt istasyonuna götüren iki sürücüye 225'er lira ceza verdi.

Otomobili ayakla ittirerek götüren sürücülere ceza
banner150

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi’nden alınan bilgiye göre, Trafik Kanunu 65/1-k maddesindeki ‘çeken ve çekilen araçlarla ilgili şartlar ve tedbirler yerine getirilmeden araçların çekilmesi’ ile ilgili kurala uyulmaması nedeniyle her iki sürücüye de 225’er lira cezai işlem uygulandı.

ÇEKME HALATI BULAMAYINCA BU YOLA BAŞVURMUŞLAR
Onikişubat ilçesi Şeyh Edibali Bulvarı'ndaki olayda, seyir halindeki bir otomobilin yakıtı bitince otomobil sürücüsü arkadaşlarından yardım istemiş, çekme halatı bulamayan gençler, otomobilin ön kaputuna oturarak yakıtı biten otomobili ayakları yardımıyla itekleyerek benzin istasyonuna götürmüşlerdi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.