Otomobil fiyatına bilgisayar

Türkiye genelinde uzaktan eğitim sistemine geçilmesiyle birlikte, teknoloji marketlerde yoğunluk yüzde yüz arttı.

Otomobil fiyatına bilgisayar
banner150

2020-2021 eğitim-öğretim yılının ders zilinin çalmasıyla birlikte sıraların yerini alan bilgisayarlar, öğrencilerin kara tahtası oldu.
Korona virüs (Covid-19) Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim-öğretim kararının alınmasıyla yurt genelinde teknoloji marketlere akın eden veliler ise, artan bilgisayar fiyatlarından şikayetçi.
Kahramanmaraş genelinde araştırma yapan haber ekibimiz, bazı bilgisayar fiyatlarının otomobil fiyatlarıyla eşleştiğini görüntüledi.
Eğitim dönemi öncesi aynı özellikle ve donanımda olan bilgisayar fiyatlarının bugün ikiye katladığını belirten öğrenci velileri, bu dönemde fırsatçılara müsaade edilmemesini ve teknoloji marketlerin denetlenmesini istediler.
Kentin en büyük alış veriş merkezinde yer alan ünlü teknoloji marketleri görevlileri ise, fiyatların dolar kuru üzerinden değişiklik gösterdiğine dikkat çekerek, ürün azlığından kaynaklı artışın yaşandığını söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.