Orası Elbistan değil Külbistan! Filtre var dediler Külliyen yalan çıktı

Ele aldığı her konuyu kamuoyuna taşıyarak ya düzelten, yada sil baştan yaptıran CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Elbistan Termik Santrali için ‘filtre taktık’ dediler, külliyen yalan çıktı, hâlâ zehir saçıyor” dedi.

Orası Elbistan değil Külbistan! Filtre var dediler Külliyen yalan çıktı
banner150

Kahramanmaraş’ta “Atom Karınca” olarak bilenen ve ele aldığı her konuyu mutlaka çözüme kavuşturan Öztunç, memleketi Elbistan’ın, termik santraller yüzüne Külbistan olduğunu söyledi.

Termik santrallere filtre zorunluluğunun 2 yıl ertelenmesine yönelik Meclis kararı halkın büyük tepkisi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilmiş, santrallere filtre takmak için 6 ay süre verilmişti. CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, milletvekili seçildiği Kahramanmaraş’ta Elbistan Termik Santrali’ne ilişkin durumu Atilla Güner’le Akşam Postası’na anlattı:

'BİZE BİR ŞEY GÖSTERDİLER, BU FİLTRE DEDİLER'

“Elbistan termik santraline filtre takılmadı. Zehir saçmaya, kül yağdırmaya devam ediyor. Elbistan termik santrali için Elbistan’ın adı artık ‘Külbistan’ oldu demiştim. Şuan değiştiriyorum hem ‘Külbistan hem de Zehiristan’ oldu. Sayın Cumhurbaşkanı veto etti. 6 ay sonra filtrenin takıldığını söylediler. Biz milletvekilleri olarak gittik bize brifing verdiler. Filtre taktık dediler külliyen yalan çıktı. Filtre filan yok. Bize bir şey gösterdiler filtre bu dediler.

Filtrenin bu olmadığını dile getirdiğimizde ‘cihazın külü tutacağını, gaz için olanı da yapıyoruz yılbaşına kadar bitireceğiz’ dediler. Aynı şekilde son sürat devam ediyor. Ak Partili vekiller de ‘madem yılbaşına kadar bitecek sana yılbaşına kadar süre’ dediler. Süre doluyor hep beraber göreceğiz. Kül yağıyor, zehir yağıyor. İnanılmaz bir çevre katliamı. İnsanlar kanser oluyorlar. O şehirde yaşan inşaların yüzde 70’i kansere yakalandı.

Filtrenin tanesi 50 milyon dolar. 3 filtre yapar 150 milyon dolar. Yılda kazancın 1.5 milyar dolar. Filtrenin 10 yıldan fazla kullanılma süresi var.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.