Ölmeden önce mezarını yaptıran Cuma Altun vefat etti

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde ölmeden önce kendi mezarını yaptıran 'Divdik Cuma' olarak bilinen Cuma Altun, hayatını kaybetti. Merazına daha önce girip uyumuş ve dua okumuştu.

Ölmeden önce mezarını yaptıran Cuma Altun vefat etti

Yaklaşık 5 yıl önce 'Mezarını yapan bir insan, günah işleyecekse aklına ölüm geliyor. 'Ya rabbim beni doğru yola gönder' diyorum ve geri dönüyorum. Mezarımı bunun için yaptım' diyerek kendi mezarını yaptıran Cuma Altun, 'Ölmeden mezarını yaptırdı' haberleriyle Türkiye gündemine gelmişti. İlçeye bağlı Baydemirli Mahallesi mezarlığında, mezarını kazdıran, mermerlerini koydurup, mezar taşını yazılı bir şekilde yerleştiren Cuma Altun, kendi mezarının da başına da dua etmişti.

Aradan geçen 5 yılın sonunda kalp rahatsızlığı geçiren 77 yaşındaki Altun, yaşamını yitirdi. Vasiyeti üzerine kendi yaptırdığı mezarına defnedilecek.

ÖLMEDEN ÖNCE MEZARI BAŞINDA RÖPORTAJ YAPMIŞTI 

Cuma Altun, 5 yıl önce mezarı başında basın mensupların sorunlarını cevaplayarak açıklama yaparak şunları söylemişti; "Önce şaşırdılar, bana güldüler. Mezarını yapan bir insan, günah işleyecekse aklına ölüm geliyor. `Ya rabbim beni doğru yola gönder` diyorum ve geri dönüyorum. Mezarımı bunun için yaptım. Mezarımı gördükçe içime bir ferahlık geliyor. Bu mezar benim son evim, son memleketim, son vatanım."

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.