O proje üstüne proje yapıyor, diğeri ise hikaye kitabı okuyor!

Komşumuz Gaziantep, proje fabrikası gibi çalışıp tüm yatırımları alırken, bizde büz ile köprü yapmaya devam ediyoruz. Ulusal ve ulusal arası ölçekte Gaziantep'in ismi daha bilinir hale gelirken, bizim onca kaynağımızın olmasına rağmen hala yerimizde saymamızı hiçbir vatandaş kabullenmiyor.

O proje üstüne proje yapıyor, diğeri ise hikaye kitabı okuyor!
banner150

İki dönemdir görevde olan ve Gaziantep’i hizmet ile ikinci Gaziantep yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ildeki her türlü platformu desteklemeyi sürdürüyor. Hizmet bakımından Gaziantep’e, İstanbul kadar hizmet yapan Şahin, ulusal ve uluslaraası boyutta da şehrin ismini heryere duyurma konusunda zirve yapmış durumda. Geçen dönem Kahramanmaraş’ın yaptığı hizmetler ile yarışamayan bir durumda olan Gaziantep, bu dönem bizi değil, komşusu olan tüm illeri geçti. Şu anda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koltuğunda oturan Hayrettin Güngör ise çocuklarla hikaye kitabi okuyor. Önceki dönem mevcut projeleri bile devam ettirmekte zorluk çeken Güngör’ün bu durumu kent içinde dedikodulara da neden oldu. 2019 yılında göreve geldiğinde kendisine hayırlı olsuna ziyarete gelenlerin hepsine belediyenin borçlu olduğunu ve kent basınının büyük büyük paralar aldığını konuşmaktan hariç bir konu konuşmayan Güngör idaresindeki Kahramanmaraş, şu anda bırakın proje üretmeyi şov yapmanın peşinde. 

DEMEK Kİ 7 KİTAP YAZMAKLA OLMUYOR, STAJA GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GİTMESİ LAZIM
Göreve gelirken belediye kanunları, işleyişi borç yükü gibi konuların hepsini içeren 7 kitap yazan Güngör’ün yazdığı kitapların hiçbirinin bir işe yaramadığı anlaşıldı. Bugün kitap yazmayan tüm belediye başkanları icrratın en büyüğünü İl ve ilçelerine yaparken,  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise eski projeleri bile devam ettiremiyor. Durumu gören bazı vatandaşlar ise; “demek ki 7 kitap yazmakla olmuyor, staja Gaziantep büyükşehir belediyesine gitmesi lazım” yorumunu getirdi.

GAZİANTEP’İN 2020 YILINDA YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI
Ulaşım Master Planı, Şehircilik ve Konut, Kuzeyşehir, Güneyşehir, Bayramlı Konut Projesi, BUSEM, Medeniyet Şehri, toplu ulaşım, GAZİRAY, Nizip-RAYBÜS, metro, köprülü kavşaklar, asfalt çalışması, yaya geçitleri, Kuzey Antep - Aktoprak çevre yolu, çevre yolu ağaçlandırma çalışması, Millet Bahçesi, İbrahimli Kent Parkı, Alleben Park, Karkamış Ekopark, Milli Mücadele Parkı projeleri. Uluslararası arenada öne çıkan Gazi Yarı Maratonu, Dünya İşitme Engelliler Bisiklet Şampiyonası, Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Şampiyonası, Karate Şampiyonası ve son olarak 2019 yılında gerçekleşti. Şehrin Turizm faaliyetlerini canlandırmak içinse Nurdağı Sakçagöz ile Rumkale arasında yamaç paraşütü gerçekleştirilecek. Öte yandan İnşaatına yakın zamanda başlanacak Kongre ve Kültür Merkezi’nin 6200 kişiye hizmet verecek.

BİZİM 2020 YILINDA YAPTIKLARIMIZ VE YAPACAKLARIMIZ
Bu sütunu boş bırakıyoruz. Çünkü bizim yapılanlardan ve yapılacaklardan haberimiz yok...

O İKİ PAYLAŞIM
Haberin başlığına konu olan o iki paylaşım ise şöyle:

GAZİANTEP 
Süt üretildikten sonra soğuk tutuldukça dayanıklılığı artıyor, besin değerini daha uzun koruyor. Biz de bu amaçla “Sütümü Soğutuyorum Değerini Artırıyorum” dedik ve süt üreticilerimize ‘'Süt Soğutma Tankı” hediye ettik. 

Hayırlı uğurlu olsun.

KAHRAMANMARAŞ
Bugün Tarihi Maraş Kalemizde 5. sınıf öğrencileriyle #CahitZarifoğlu'nun Yürek Dede ile Padişah kitabı üzerine sohbet ettik. Çok keyifli bir sohbet ve aynı güzellikte bir zaman geçirdik. Okuyun çoçuklar, dilediğiniz zaman yine bir araya gelelim.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 12:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
hamza
hamza - 1 ay Önce

Mustafa bey uzun çarşının batıya doğru bittiği yerde kaldırım kırılmış paramparça olmuş üç, dört aydan beri öyle duruyor hiçmi bir belediye yetkilisi veya başkan geçmiyor oradan Allah rızası için bir de bunu haber yapsan sana zahmet.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.