O FTM benim sigara içtiğimi kanıtlasın! Saçımdan ve kanımdan örnek alsınlar

Kanal Maraş’ın sabah saatlerinde gündeme getirdiği FTM’lerin (Fahri trafik Müfettişleri) haksız yere ceza yazdığı haberi ses getirdi. Hayatında hiç sigara içmediği halde sigara cezası alan bir kişi, kendine ceza yazan FTM’nin istifasını istedi.

O FTM benim sigara içtiğimi kanıtlasın! Saçımdan ve kanımdan örnek alsınlar
banner150

Emniyet Genel Müdürlüne bağlı olarak çalışan Fahri Trafik Müfettişlerinin Kahramanmaraş’ta ceza kesmesi vatandaşın canına tak etti. Hayatında sigara içmediği halde sigara cezası yiyenlerden, kaldırıma park etmediği halde kaldırım cezası yiyenlerin hepsi FTM’lerden şikayetçi. Bu konuyu sabah saatlerinde gündeme getiren Kanal Maraş’ın binasına gelen 58 yaşındaki Vedat Büyükçıkrıkçı, hayatında hiç sigara içmemesine rağmen sigara cezası yiyince duruma isyan etti. Konuyu yargıya taşıyan Büyükçıkrıkçı, dava açarken, kendine ceza yazan FTM’ninde sigara içtiğini kanıtlamasını istedi.
 

MEYDAN OKUYORUM O FTM’ye

Büyükçıkrıkçı yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Kahramanmaraşlıyım 58 yaşındayım. Hayatım boyunca hiç sigara içmedim. Arabamda burada. Bana, yanan sigara izmaritini araçtan dışarı atmaktan ceza kestiler. Bu konuyla ilgili Ekim ayının 19’unda Valilikte Açık Kapı birimine şikayetim oldu. Bugün ise avukatım vasıtasıyla, Sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçem oldu. Ben hayatım boyunca sigara içmedim. Tırnağımdan ve saçımdan örnek alarak nikotin kullanıp kullanmadığımın tespiti yapılsın. Haksız yere ceza yazılıyor. 58 yaşındayım, 40 senelik ehliyetim var benim. Bu süreçte evimden çıkıyorum böyle şeyler ile uğraşıyorum. Vatandaşı ezip yıpratıyorlar. Bana bu cezayı uygulayan FTM arkadaşın görevini layıkı ile yapmadığını düşünüyorum. Bana ceza yazan FTM’ye meydan okuyorum, arabama da gelecek, yanıma da gelecek. Gelsin beni ikna etsin böyle bir şey yaptığıma dair. Bundan şunu söylüyorum; ‘O FTM’nin görevinden istifa etmesini bekliyorum’ görevini layıkı ile yapmıyor”

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talip Yasavul
Talip Yasavul - 1 ay Önce

O mümtaz ftm Lerden bir tanesi yazdığı tarih ve saatte Kahramanmaraş’ta olmadığım halde 1 dakika arayla iki tane kırmızı ışık ihlali cezası yazmış bana lerden bir tanesi yazdığı tarih ve saatte Kahramanmaraş’ta olmadığım halde 1 dakika arayla iki tane kırmızı ışık ihlali cezası yazmış bana İhbarnameyi bugün aldım

Edem 46
Edem 46 - 1 ay Önce

Sonuna kadar katılıyorum. Bendede aynı konu oldu. Aracımı akşam park ettim sabah işime gittim. Gece 04.30 da telefonla konuşmaktan ceza yazılmış Fahri trafik müfettişince. Araçta takip cihazı dahi var. Kontrol ettik gece hiç bir hareket yok araçta. Ama yazıldı bir kere. Haram zehir zıkkım olsun onu yazan Fahri müfettişe. Çoluk çocuğundan bulsun inşAllah.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.