Mursi için Kahramanmaraş'ta gıyabi cenaze namazı!

Kahramanmaraş’ta STK’lar Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldılar, AK Parti teşkilatı ise basın açıklaması yaptı.

Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle Kahramanmaraş'ta STK’lar gıyabi cenaze namazı kıldı, AK Parti ise basın açıklaması yaptı.

Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda vefat etmesinin ardından tüm yurtta gıyabi cenaze namazı kılındı, STK’lar ve AK Parti basın açıklaması yaptı.

Kahramanmaraş’ta öğle namazından sonra kentin en eski tarihi Ulu Camiinde toplanan kalabalık ve yüzlerce STK, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldı. AK Parti teşkilatı ise Kent Meydanında basın açıklaması yaptı. 

Basın açıklamasını AK Parti il Başkanlığı adına Avukat Ahmet Alıcı yaptı.

Yapılan açıklamada: "Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakka yürümüştür. İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mursi, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 temmuzunda kanlı bir darbeyle iktidarı ele alan Abdülfettah El Sisi, kan ve göz yaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. Biz Mursi’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehitliğinin şahidiyiz. İnsanlık zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.