Müjdeli haber geldi! Kahramanmaraş'ta artık su tüketim desteği dönemi başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Güngör’ün sosyal belediyecik alanındaki önemli projelerinden olan ‘Su Tüketim Desteği’ projesi hayata geçirildi. Projeyle İhtiyaç sahibi ailelere kişi başı 2.5 m³ su desteği yapılıyor.

Müjdeli haber geldi! Kahramanmaraş'ta artık su tüketim desteği dönemi başladı
banner150

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. 1 Temmuz 2019 tarihinde hayata geçirilen ‘’Su Tüketim Desteği’’ ile su faturalarını ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahibi ailelere aylık kişi başı 2.5 m³ su desteği yapılıyor. Projeyle 1 aile aylık 12.5 m³ su desteğinden faydalanabilecek. Bu rakamın üstündeki su tüketimleri güncel su tarifesi üzerinden fiyatlandırılacak.

Su tüketim desteğinden faylanmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi başkanlığına başvurması gerekiyor. Gerekli şartları taşıdığı tespit edilen ailelere verilecek Derman Su Kartına yüklenecek bakiye ile vatandaşlar su faturalarını ödeyebilecekler. Derman Su Kartı, kendi adına abone kaydı bulunan kişiye, yardıma muhtaç aile adına verilecek. Su aboneliği kendi üzerine olmayanların, bu aboneliği kendi üzerine almalarına dair işlemlerden herhangi bir ücret alınmayacak. Paranın yatırıldığı aydaki bakiye bir sonraki aya devredilmeyecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibahim buluntu
ibahim buluntu - 1 yıl Önce

Bu konuda yaptığı bu yardım faliyetinden dolayı teşekkür derim.
Çekincem inşaAllah erzak ve kömür dağıtımı gibi torpilli olan ve muhtarın yandaşı olan ve benim partimden olan insanlara yapılmaz.Bunu takip eden insan da Allah'tan Ve Ahiret günü hesaba çekileceğinde korkan insanlar olurlar.................

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.