Mühendislik harikası (!) yola vatandaş tepkisi

Kahramanmaraş'ta uzun zamandan bu yana sorun olan İsa Divanlı Mahallesi Sarayaltı Caddesinde, yapılan ve sürücülerin tekrar Kuyucak istikametine dönmek için kullandığı yeni U dönüşüne vatandaş tepki gösterdi. Bir vatandaş, Büyükşehir Belediyesinin mühendislik harikası yolu diyerek 'U' dönüşünü eleştirdi.

Kanal Maraş, halktan kopuk yapılan tüm hizmetlerin nelere mal olduğunu bir kere daha gözler önüne serdi. Uzun zamandan bu yana dile getirilen ve bir türlü çözüme kavuşmayan İsa Divanlı Mahallesi Sarayaltı Caddesinde, düşünülmeden yapılan bir projeye vatandaş tepki gösterdi.

Kuyucak Mahallesinden aşağı Sarayaltı Mahallesine iniş yasaklanırken, Bahtiyar Yokuşundan dönüp tekrar Sarayaltı Caddesinde giden vatandaşlar 100 metre ileride tekrar bir yol ile karşılaşıyor.

Zaten dar olan yol, birde yeterince duyurulmayan yeni yapısı ile vatandaşın korkulu rüyası haline geldi. Sarayaltı sakinleri yeni yol için mühendislik harikası benzetmesi yaparken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığından ismi açıklanmayan bir yetkiliden alınan bilgiye göre, ''yolun geçici olduğunu sinyalizasyon (trafik lamba) hizmeti yapılacağını'' beyan etti.

Ortaya çıkan manzara ise yapılan bu geçici işlem için binlerce TL masraf yorumlarına neden oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e buraya gelsin çağrısı yapan esnaf, yeni yolun oldukça karmaşık olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.