MHP Pazarcık İlçe Başkanı'ndan zehir zemberek açıklama!

MHP Pazarcık İlçe Başkanı Yusuf Şahin kendi sosyal medya hesabından 'Hizmet Pazarcık için bir ütopya mı?' başlığı ile Cumhur ittifakı adayı olarak destekledikleri Pazarcık Belediye Başkanı ve AK Parti siyasetçileri hakkında zehir zemberek içeren açıklamada bulundu.

MHP Pazarcık İlçe Başkanı'ndan zehir zemberek açıklama!
banner150

MHP Pazarcık İlçe Başkanı Yusuf Şahin akşam saatlerinde kendi sosyal medya hesabından 'Hizmet Pazarcık için bir ütopya mı?' başlığı ile açıklama bulundu. Her bir kelimesi özenle yazıldığı anlaşılan açıklamada sert ifadeler kullandı.

İşte MHP İlçe Başkanı Şahin'in paylaşmış olduğu açıklama;

Hizmet Pazarcık İçin Bir Ütopya Mı ?

Seçim  dönemi ne demiştik " Belediye Başkan Adayımız Koltuğuna Oturana Kadar Başkanın Yanındayız. Başkan Koltuğuna Oturduğu Zamanda Vatandaşlarımızın Yanında olacağız."

Verilen sözleri unutmadık elbette yeri ve zamanı geldiğinde dün seçim meydanlarında belediye başkan adayının kazanması için nasıl mücadele ettiysek bugün de Pazarcıklı vatandaşlarımızın yanında söz verilen vaadlerin yerine getirtilmesi için mücadele edeceğiz. 

Millete verilen sözlerde bahaneye, ihtimale ve zamana yaymaya gerek yoktur.

Pazarcık'ta ki bütün mahallelerimizin sorunları bellidir. Bu zamana kadar Pazarcık Belediyesi mahallelerde ki sorunlarla ilgili nasıl bir çalışma ne gibi bir planlama yapmıştır. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler Pazarcık Belediyesi tarafından neden geçiştirilmektedir. Sorunlara çözüm üretecek zaman geçmiş ve artık faliyetlerin hayata geçirileceği zaman gelmiştir. 

Belediyecilik bahanelerle, öyle bu işin kitabını yazmalarla, tribünlere oynamalarla olmayacağını 4 aydır anlamış olmalısınız. Siz hala pehpehler, pohpohlarla uğraşırsanız vatandaş size yazdığınız kitabı hic okumadınızmı der sahaya indiginiz zaman. Kısaca  vatandaş yapılan hizmete bakar. 31 Mart Seçimlerinden 4 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen hala gözle görülür elle tutulur bir faaliyetin oluşturulamaması vatandaşlar nezdinde Pazarcık'ın sorunlarını çözüme kavuşturacak kadroların oluşturulamaması ve günden güne zaman kaybedilmesinin pohpohlanacak ve alkışlanacak bir tarafı yoktur. 

Elbette yanlışa yanlış doğruya doğru demesini biliriz. Bizim de içinde bulunduğumuz bir ittifakın adayı olması ve bu kapsamda seçim kazanması bu gerçeği değiştirmez. 

Bugün baktığımız da dün birlikte yönetim birlikte belediyecilik anlayışından eser kalmamış tamamen kendi kabuğuna çekilmiş bir yönetimin tıpkı kendinden öncekiler gibi yanlışa sürüklenmesi gözle görülür hal almıştır.

Tarih değişti kişiler değişti fakat Pazarcık hiç değişmedi demek istemeyen bir nesiliz.
100  yıllık bir belediye, bölgesinde Mega ilçe konumunda olması gereken ilçemiz maalesef yıllar geçtikçe Mikro ilçe olarak kalmaya mahkum bırakılmaktadır.

Yapılan göçlerle dünyaya açılsa da kendi kabuğunu kırıp bir türlü dünyaya açılamadı. Uzun yıllar İlçeyi ziyaret etmeyenlerin, her yıl yaz sezonunda ilçeyi ziyarete gelenlerin şaşırdığı, Pazarcıga bu hizmet yapılmış diyebildikleri kabuk çatlatan bir yapıt bir eser maalesef hayata geçirilmiş veya projelendirilmiş değil, 

Pazarcıkta değişim sadece görsellikle kalmamalı yüksek binaların içinde kaybolan insanlara dönüşmemeliyiz. Bunun için de yapıcı olmak mecburiyetinde olması gereken bizler değil bizi yönetmek için seçilenler olmalıdır. 

Yurt dışına​ en fazla göç veren, yurtdışında​ " Pazarcık mı büyük Türkiyemi" esprilerini dünyaya duyuran bir ilçenin kaderi bu şekilde olmamalı diye düşünüyoruz. 

Uzay çağında, ilçe mahallelerimizde su sorunu hala çözülemiyorsa, şehir içi trafik sorunu çözülemiyorsa, hala bir Pazarcıklı iş için şehir dışına gitme mecburiyetindeyse, sosyal ve ekonomik durum 10 yıllarca değişmemişse, 
İlçeyi ziyaret edenlerin gittiklerinde anlatacakları pek bir değişiklik yoksa, 

Değil 100 yıllık bir ilçe olmak 1000 yılda geçse hicbir değişiklik olamayacak gibi.

Bütün seçilmişler bilmelidir ki Seçmen seçilenin üstündedir. Bu bağlamda meydanlarda yanımızda durup millete verilen sözlerin yerine getirilmesi için biz üzerimize düşeni nasıl yaptı isek sizlerde verdiğiniz sözleri yerine getirmek mecburiyetinesiniz.

Şayet Pazarcık Belediyesi mahallelerle ilgili sorun ve sıkıntıları bilmiyor ve hala ne gibi sorunlar olduğunu araştırıyorsa bu konuda da kendilerine hangi mahallede hangi sorunların olduğu konusunda yardımcı olabiliriz. 

Fakat geçenlerde Kahramanmaraş ilçeleri ile ilgili yapılan bir basın açıklamasında Pazarcık haricinde ki bütün ilçelerin sorunlarının ilgili bakanlıklarda dile getirilmesi yapılacak olan yatırım ve hizmetlerin sayılması ve Pazarcık'tan hiç bahsedilmemesi de ayrı bir soru işareti ve dikkat çekici bir gelişmedir. 

Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Pazarcık Belediye Başkanının geçen günlerde Pazarcık'ta bazı ziyaretler yaparak Pazarcık'ın sorunlarını bildiklerini ve gerekenlerin yapılacağını söylemelerinin bizce hicbir karşılığı ve samimiyeti yoktur. Çünkü Pazarcık'ın sorunlarını Pazarcıklı vatandaşlara anlatmayacaksınız diğer ilçelerin sorunlarını nasıl ki ilgili bakanlıklara anlatıyorsanız bir zahmet Pazarcık'ın sorunlarını da ilgili kurum, müdürlük ve bakanlıklara yapmanızın daha iyi olacağı kanaatindeyiz. 

Bir diğer konu ise Büyükşehir Belediye meclisine yani il meclis toplantısına katılan il meclis üyeleri 4 ayda toplam 6 il meclis toplantısında Pazarcık'ın sorunları ile ilgili kaç önerğe ve talep vermişlerdir. Bu konu ile ilgili olarakta yapmış oldukları önerğe ve taleplerin yazılı olarak Belediyenin Resmi sayfasından paylaşılarak yaptıkları talepleri açıklamaları yerinde olacaktır. 

Gelecek hizmet ve yatırımların yapılacağını vatandaşlara açıklarken tarih verilmesi de bekleyiş içinde olan vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi açısından daha uygun ve doğru olacağı kanaatindeyiz. 

Meselâ Ufacıklı Mahallemizin Yol çalışması ve parke taşı döşeme işleri hangi tarihte yapılacak, Salmanlı mahallemizin alt yapı sorunu hangi tarihte yapılacak, Sakarkaya Mahallemizin yol ıslah çalışması ne zaman yapılacak buna benzer diğer mahallelerimizde yapılacak olan çalışmaların hangi tarihte yapılacağının açıklanması bizce çok yerinde ve uygun olacaktır.

Belediyeciliğin ve hizmet etmenin en güzel örneğini Milliyetçi Hareket Partili belediyelere bakarak görebiliriz.

Üzerimizde bulunan tarihi bir vazife olarak kabul ettigimiz Büyük Türk Milletine hizmet etmek ve bu yolda Milliyetçi Hareket Partisi adına çalışmak bizim için bir onur ve gurur kaynağıdır. Gücünü Milletimizden alan Partimiz Türk Milletinin daima savunucusu olmuştur ve olacaktır.

Diyeceğimiz o dur ki ; Ya Pazarcık'ın sorunları çözülecek yada sorumlular Millete hesap verecekler ve siyaset sahnesinden ayrılırken üzerlerine yapışan hizmetsizlik etiketini hayatları boyu taşıyacaklardır. 

Saygı, Sevgi ve muhabbetle

Yusuf Şahin
MHP Pazarcık İlçe Başkanı

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 04:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pazarcikli
Pazarcikli - 11 ay Önce

Celalttint Güvenç ve Eski vekil Ugur Dilipak’da pazarcikliydi hiç birsey yapmamislar mi suana kadar.... çok üzüldüm dogrusu... Fatih Erkoç’da Bende kürdüm yani manevi pazarcikliyim diyordu kapali kapilar arkasinda o dami birsey yapmamis;)

RY
RY - 11 ay Önce

DEVLET BEY YAKINDA BU KARDEŞİMİZİ GÖREVDEN ALI. EN GÜZEL İŞ !

Soner orcan
Soner orcan - 11 ay Önce

K. Maras buyuksehir belediye baskan niye hizmet etmiyor diyoruz, oy verenleri fatih baskan belediyeyi batirmis borcu cok hizmet beklemeyinle inandirmislar. Pazarcik belediye side borclu zahir

SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.