Meteorolojiden Kahramanmaraş için son dakika yağmur ve zirai don uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sinop, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden Kahramanmaraş için son dakika yağmur ve zirai don uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Kahramanmaraş ve  Bölge geneli; Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçmesi tahmin edilmektedir. 

HAVA SICAKLIĞI: 2-4 derece artışlar beklenmektedir.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, iç kesimlerde kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: 21 Nisan Pazar, 22 Nisan Pazartesi ve 23 Nisan Salı sabahına kadar, tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden Kahramanmaraş kuzey ilçeleri (Göksun, Elbistan, Afşin, Nurhak, Ekinözü) ve Adana Tufanbeyli ilçelerinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerinde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır.

Yetkililerin ve çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları ve don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

22 NİSAN 2019 KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.