Meteorolojiden Kahramanmaraş'a uyarı üstüne uyarı!

Meteoroloji hava durumu resmi verilerine göre Kahramanmaraş hava durumu, 15 Ocak Salı tarihinde nasıl olacak? İşte Kahramanmaraş'ta bugün gökyüzü-sıcaklık verileri...

Meteorolojiden Kahramanmaraş'a uyarı üstüne uyarı!

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kahramanmaraş ve Bölge genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak yer yer gökgürültülü sağanak; bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli, sabah saatlerinden itibaren Hatay’da, öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de (Adana, Mersin, Kahramanmaraş ve Osmaniye) şiddetli (50-100 kg/m2), Mersin’in batısı, Adana’nın kuzeyi ile Kahramanmaraş’ın batısında yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Sabah saatlerinde kuzey ve kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli; Sabah saatlerinden itibaren Hatay’da, öğle saatlerinden itibaren Adana, Mersin, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de şiddetli (50-100 kg/m2) olacak. Mersin’in batısı (Anamur, Silifke, Aydıncık, Bozyazı çevreleri), Adana’nın kuzeyi (Pozantı, Karaisalı, Aladağ, İmamoğlu, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli) ile Kahramanmaraş’ın batısı (Andırın, Göksun ve Afşin)’de yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların zamanla 1300 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışlarla birlikte güneybatı yönlerden fırtına da (60-90 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel , su baskını, yıldırım, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI: Doğu Akdeniz’de rüzgarın, sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı, gece saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75- 90 km/sa) kuvvetli fırtına, zaman zaman 10 kuvvetinde (105 km/sa) tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın 17.01.2019 Perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞabanAtci
ŞabanAtci - 12 ay Önce

Bu bertiz i neden gostermiyorsunuz

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.