Meteorolojiden Kahramanmaraş'a sağanak uyarısı! 'Dikkatli olun'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika bilgilere göre bugün öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş'ta sağanak yağış etkili olacak.

Meteorolojiden Kahramanmaraş'a sağanak uyarısı! 'Dikkatli olun'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Kahramanmaraş ve Bölge geneli; Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmektedir. Adana’nın kuzeyi (Kozan, İmamoğlu), Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların hissedilir derecede (2 ila 5 C) azalacağı beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Adana’nın kuzeyi (Kozan, İmamoğlu), Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr ile rakımı yüksek ve kar örtüsü bulunan yerlerdeki kar erimesi sonucu oluşabilecek sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.