Mehmet Gürbüz: Leyla’yı adresinde bulamadık!

AK Partili Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün bir skandalı daha ortaya çıktı. Denetim Komisyon raporunda bahsedilen 1 ton 250 kğ bayram şekerinin, şekerciden alınmadığı belli oldu.

Elbistan belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün Denetim Komisyon raporuyla ortaya çıkan 30 maddelik usulsüzlük veya yolsuzluk olayıyla ilgili yaptığı açıklama kamuoyunu pek tatmin etmedi. Bu açıklamalar doğrultusunda pek inandırıcı bir açıklama yapmadığı ortaya çıkarken, dün düzenlediği basın toplantısında, 1 ton 250 kilogramlık bayram şekerinin yüksek fiyatla alındığı ve sadece şehir dışındaki firmalara teklif verildiğini söylemişti. İddiaların asılsız olduğunu belirten Gürbüz; ''Bayram şekerini geçen sene aldıklarını ve 750 gr paketler halinde 1250 aileye dağıttığını'' söylemişti.

FATURADAKİ ADRES ASPARAGAS OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Kanal Maraş olarak Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün 1 ton 250 kg olarak aldığını ve ailelere dağıttığını söylediği bayram şekerinin faturasına ulaştık.

 


Faturada gösterilen adrese Kanal Maraş olarak gittik. Ancak faturada yazılı olan adreste herhangi bir şekercinin olmadığını tespit ettik. Bayram şekerinin alındığı gösterilen adres, tamamen asparagas ve balon olduğu ortaya çıktı.

Faturada gösterilen Adres; ‘’Kahramanmaraş İli Dulkadiroğlu İlçesi İsmet paşa Mahallesi Trabzon Bulvarı No: 34 , L.Ş isimli bir şahsa’’ ait olduğu görülmektedir.

L.Ş VE M.YAPI AYNI KİŞİYİ TEMSİL EDİYOR

Aldığımız son dakika bilgisine göre; L.Ş isimli şahsın M.Yapı olarak kaydının olduğu bilgisine ulaştık. M.Yapı ile ilgili Elbistan Belediyesinin arasındaki çıkar ilişkisinin neler olduğunu ilerleyen günlerde Kanal Maraş Genel yayın Yönetmenimiz Mustafa Karaaslan’ın köşe yazısında ortaya çıkarılacaktır.

Buradan soruyoruz; Şimdi L.Ş isimli şahsın M.Yapı olarak öğrenilen firmasından 1.250 kğ bayram şekeri alınmış ve Elbistan Belediyesinin öncelikle L.Ş isimli şahıs veya sahibi olarak gözüktüğü M.Yapı isimli firma arasında ne gibi bir bağlantı içerisinde olduğunu Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz kamuoyuna açıklama yapmak zorundadır.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkcan
Türkcan - 3 hafta Önce

Bunu nasıl başkan yapmışık adamın her tarafından irin akıyor Allahım bu hırsızlardan belediyelerimizi ve devletimizi korusun

ibiş
ibiş - 3 hafta Önce

Bunlar ne başkanı bunlar dagda bayırda büyümüş insanlar belediye başkanı olmuşsun cebinden şeker ikramı yapamayaçak insanları başkan diye milletin önüne koymayın

maraşlı
maraşlı - 3 hafta Önce

Bu pisliklerin gözünün yaşına bakmayın bunlar başkanlıktan alınınca zindanlarda çürütün kine ipret olsun şu gündeme bak geçen yıl yüzliralık çebinden şeker alıp millete ikram ede bilirdi ama adamlar pislik olmuş

Türkan kara
Türkan kara - 3 hafta Önce

Yazık hala bu adamı o görevin başında tutanlara !!

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

750 grm mış oda keşke 1 kğ vereydin utanmaz adam biraz gururun bile kalmamış hırsız lıktan bırakda git artık baştakilerin umrunda değil zaten şükran sunarlar

Mahir
Mahir - 3 hafta Önce

Mahir efendi nerde kayboldu

Elbistanli
Elbistanli - 3 hafta Önce

Elbistan Elbistan olalı böyle rezalet böyle skandal görmedi yuh diyorum başka da bir şey demiyorum

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 2 hafta Önce

Leyla vefasız çıkmış . Ah Leyla ah. Ben Elbistan Belediye Başkanı olsam şeker alsam Elbistan’dan alırım. Eğer allem kullem bir fırıldak olmasa neden beni seçen ilçenin esnafından almayım bu şekeri . Belliki hayali bir şeker.,

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.