Mehmet Gürbüz'den tepki toplayan 'milliyetçilik' açıklaması

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, verdiği bir röportajda 'milliyetçilik' ile ilgili söylediği sözleri sosyal medyada tepki topladı.

Göreve geldiği günden itibaren elle tutulur bir projeye imza atmayan AK Partili Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, şimdide milliyetçilik dersi vermeye çalıştı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Nisan ayı meclis toplantısı sonrasında yaşanan ve Kanal Maraş'ın gündeme taşıdığı iddialar kamuoyunda konuşulmaya devam ederken, bugün sosyal medyada ''tüm Elbistanlılar burda sen neredesin'' sayfasında paylaşılan bir video tepkilere yol açtı.

Burada Milliyetçilik dersi vermeye kalkışan Mehmet Gürbüz, "Milliyetçilik, memleketi en çok ben sevince olmuyor. Milliyetçilik, memleket için en çok çalışan adamın söyleyeceği bir söz. Ben milliyetçiysem, bu topraklar benim topraklarımsa geleceğim ben burayı ihya edeceğim ve ben burayı ayağa kaldıracağım. Daha sonra diyeceğim ki 'ben buralıyım'. İstanbul'da yaşıyorum, Ankara'da yaşıyorum ben en büyük milliyetçiyim. Kusura bakmasınlarda yesinler öyle milliyetçiliği" ifadeleri tepkileri de beraberinde getirdi.

"MİLLİYETÇİLİK TEPKİSİ"
Bilindiği üzere yıllardır Elbistan'da ikamet etmeyen ve belediye başkanlığı adayı olarak sonradan Elbistan'a gelen Mehmet Gürbüz'ün söylemleri ve milliyetçilik ile ilgili söylediği sözlere kamuoyundan inanılmaz tepkiler yorumlarda dile getiriliyor. Bir yorumda; '' Sizde düne kadar Başka yerde yaşıyordunuz sayın Başkan iki senede mi milliyetçi oldunuz anlamadım'' derken bir başka yorumda; ''Başkan milliyetçi insan 30 sene sonra memleketine gelipte milliyetçilik öğretmesin elbistana'' ifadelerini kullanırken kamuoyunda ise en çok şu sözler konuşuluyor; ''Adam 30 yıldır burda değil, geleli 2 sene olmuş. Herkese Milliyetçilik dersi veriyor. 30 yıldır nerede Milliyetçilik yaptın diye sormak lazım'' diye konuşanların sayısı hiç de az değil. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elbistanlı
Elbistanlı - 2 hafta Önce

Mehmet Gürbüz ün ağzından doğru bir söz çıktığını duymadım daha

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 2 hafta Önce

Geçen yorumda yazdım . Bunu görevden alacaklar ama MHP li meclis üyeleri yeni Başkanım MHP den seçilmesini istiyor. Buda gitmek istiyor aslında bir bakıma muradına erdi . İşi bitti . Ama peşinden sağlam birine emanet etmek istiyor kendince. Ama hep diyorum bunun ve 3-4 belediye başkanının mazisine bakmak lazım. REİS tarafından şamarı yiyen Balıkesir eski belediye başkanı ile diyaloğu neydi ? FETÖ ile ne tür vağlsntiları vardı. Bunu Elblstan a kim getirdi . Hangi siyasetçi getirdi . Melek İpek in eski manevi çocukları iktidar içinde gizli ekip olarak çalıştıkları ve bunun onlarla bağlantısı varmı . Fetöden tutuklu Kardeşi var mı yok mu ? Soru içinde sorular .
Memleket bunların elinde oyuncak oldu . RTE her yeri kontrol edemiyor , yetişemiyor . Bu yüzden bazı bölgeler yani iller başkaları tarafından kontrol ediliyor . Melek İpek in eski çocukları şimdi Melek in gizli çocuklarına dikkat...

Ülkü
Ülkü - 2 hafta Önce

Sen kim Milliyetcilik kim uzun süredir lagam suyu gibi pislik akıyor sen Milliyetçilikten bahis ediyorsun

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Hırsızda milliyetçi lik diyor ne günlere kaldık götürrr

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.