banner232

Mehmet Bağrıaçık: Şekerci Leyla galerici Leyla olmuş!

Kanal Maraş Açık Masa programı yorumcusu Mehmet Bağrıaçık, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı yazı ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Bağrıaçık, ''Şekerci LEYLA galerici LEYLA olmuş. Ama bütün bunlardan LEYLA’NIN HABERİ OLMAMIŞ...' dedi.

Mehmet Bağrıaçık: Şekerci Leyla galerici Leyla olmuş!

Kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Kahramanmaraş'ın spor, siyaset ve iş dünyasının yakından tanıdığı isim Mehmet Bağrıaçık bugün Elbistan Belediyesi Denetim Komisyon raporunda bahsedilen 1 ton 250 kg bayram şekerinin, şekerciden alınmadığı ortaya çıkmasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Bağrıaçık sosyal medya hesabı Facebook'tan paylaştığı 'Adalet arıyorum gözlerim kapalı' başlıklı yazısı şu şekilde;

Adalet arıyorum gözlerim kapalı.

Şekerci LEYLA galerici LEYLA olmuş.

Leyla 55 Yaşında ev kadını bir Hanım...

Firma imza sirküsünde bile attığı üç imza neredeyse birbirine benzemeyecek kadar imza atma geleneği alışkanlığı yok...

Hayatında Hiç Ticaret yapmamış daha önceleri..Ama Yaşlanınca Ticareti birileri aklına getirmiş ve bir firma kurmuş...

Ya da birileri kurdurmuş firmayı. Noterden almışlar imza sirküsü, bankadan açılmış hesap ve almışlar hesap Cüzdanı.

Ama hiçbir zaman o hesapta ne kadar para var bilmemiş Leyla.

Çünü birileri Fatura kesmiş leylanın yerine imza atıp, birileri hesaba para yatırmış, birileri de hesaptan parayı çekmiş.

Hani inek içmiş, dağa kaçmış yandı bitti kül olmamış...

Düzeni kuranların Testisi dolmaya başlamış...

Ama bütün bunlardan LEYLA’NIN HABERİ OLMAMIŞ...

Leyla’yı kimi zaman galerici yapıp araba kiralamışlar, kimi zaman şekerci yapıp şeker almışlar, kimi zaman da kimyacı yapıp dezenfektan almışlar..

Leyla’ya sorsan Halim selim, hiçbir şeyden anlamayan ev kadını Leyla.

Ama Aynı zamanda Şekerci Leyla, Aynı zamanda galerici Leyla...

Hayatta ne olursan ol ,eğer ki adam olmuyorsan bir değeri yok yaşamanın.

Eninde sonunda ayağına dolanır yaptıkların.

Hayali şirketler kurmak yerine gerçek şirket kur, firma aç ama kişi hayali değil de yapılan iş hayali olsun. Kişi belli olsun ama şirket merkezi belli olmasın. Fatura kesilsin ama (Hayali mi naylon mu belli değil) parayı firma sahibi almasın...

Okusun ama yazmasını bilmesin...

Al Dağdan kengeri ver devenin ağzına gevişleyip dursun.

Özel arabası olmayan , okuması olup yazması olmayan 55 yaşındaki kadın evinde otururken bir anda bir firma kursun sonra bu firma ile kendinin arabası yok iken belediyeye iki araba kiralasın, şekerci değilken şeker satsın, temizlikçi değilken dezenfektan satsın.

Sonra da kimin nesi, kimin fesi diye araştırınca firma yerinde yeller essin.

İmza sirküsündeki imza ile Sözleşmelerdeki imzalar birbirine benzemesin, Yaşadığı onca yokluk ve yoksulluk içerisinde ikibuçuk ayda 793 milyarlık hakediş elde etsin.
Sonra da 'her şey yasal' diyen başkan, keyifle purosunu çekip milletin yüzüne savursun...

Ne gamsız bir toplumuz ki bir yerde sessiz kalırken diğer yerde pay ve peylerden nemalananların salyalarını akıtıp, “Belge var mı, bilgi var mı, iftira atıyorsunuz, yalan söylüyorsunuz” diye saldırılarılara geçsin...

Belge de var, bilgi de gerçek ve doğru...

Şimdi bu yolsuzluğa ortak olmayan veya bu yolsuzluğu örtmeyen yöneticiler gerekli.

Örtbas edenlerin olacağı, soruşturma açılmayacağı ve kendileri çalıp kendilerinin oynayacağı bir gelişme olacağını sanıyorum.

Ama bir yandan da İLAHİ ADALETE SIĞINIYORUM..

Onun içindir ki...

ADALET ARIYORUM..GÖZLERİM KAPALI...

Ağa babalarınız kol kanat olsa, Korusa da sizi , bir gün gelecek onların da kolları kanatları olmayacak...

EŞKİYA DAĞLARA İLELEBET HÜKÜMDAR OLAMAYACAK...
ŞEHİR EŞKİYALARI İSE BİR GÜN HESAP VERECEK...

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Salih
Muhammed Salih - 6 ay Önce

Ah Leyla ah. Anadolu’nun saf temiz kadın. Nelere alet ettiler seni . Bu ülkede okumuşlar , uyanıkların kurbanı oldun belliki . Sayın Bağrıaçık güzel yazmış . Çok severek takip ettiğim , kıymet verdiğim tam bir Maraş beyefendisi. Cesaretide var pak ve temiz bir insan. Babasına rahmet olsun.
Adalet arıyorum gözleri kapalı. Valla gözüm açık da arasak bulamayız adaleti . Ama bu ülkede bir kaç adalet biliyorum . Mesela biri bir doktor ablamız. Ancak onları görebiliriz aramakla. Az da olsa bir adalet vardı bu ülkede . İdare ediyorduk . Sonra bu kahpe fetöcüler geldi adalet yok oldu. Tam onlardan kurtulduk derken onların emanetçileri koltukları kaptılar. Değişen bir şey yok. Bir düşün ki bir ülked her gün terörist avı var. Ama terörist cezaevine geldiğinde veya elini kolunu sallaya sallaya yurt dışına kaçtığında kardeşini yerine belediye Başkanı yapıyor . O olmaz ise bir dostunu getiriyor . Sonra bizde adalet bekliyoruz .
Valla yok adalet. Tükendi . Olsa dükkan senin . Şimdi bir savcı bu gündem oluşturan olay hakkında soruşturma ister mi hayır . Gündemine bile alamaz . Ama Ekrem İmamoğlu ellerini arkadan bağladı diye soruşturma açabiliyorlar .
Adaleti olmayanın imanı beni ilgilendirmez şahsen . Adaletin vazgeçilmez olduğu tek din İSLAMDIR. Anadolu’nun kutsal topraklarında bunu da gördük ya... Adalet öldü , güven öldü , insanlık öldü . Kimin sayesinde ? Bizim sayemizde . Aşırı güvendik , aşırı destek verdik . Biz hakettik bunu . By by huzur ..

ibiş
ibiş - 6 ay Önce

Bu gürbüz pislik adammış bu bayındırlık meşeyli hırkızlıgı çok profosenel bilir azledin bu pislikleri Reyse yakışmayaçak gürbüz gibi açinsanları

Ferhat
Ferhat - 6 ay Önce

Yazık yiyenlere ve bunlara göz yumanlara . Allah bunları yerle bir etsin inşAllah

Elbistanlı
Elbistanlı - 6 ay Önce

Boğazlarında kalsın

Kadir Şahin
Kadir Şahin - 6 ay Önce

Hırsızların en aptalı, milletin parasını çalandır. Hiçkimseyle helalleşemeden,hiç birisinin hakkını ödeyemeden bu dünyadan göçer; öbür dünyada rezil olur...

Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Daha neyi bekliyorlar çalan çalana bu hepimizin parası haram zehir zıkkım olsun be

Maraslioglu
Maraslioglu - 6 ay Önce

İl baskani nicin musade ediyor...Ozellikle Muftu milletvekili Reisin asker arkadasi nicin mudale etmiyor....hirsizliga goz yummak hirsizlik degilmidir...hayrada şerrede vesile olan yapan gibidir...sahi bu insanlari Ahiret inanci Allah korkusu yok mu...

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.