Mansur Başkan Ankara'da internetsiz köy bırakmadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara genelindeki interneti olmayan köylerin hepsine internet çekti. Yaklaşık 1000 köye internet çeken Başkan Yavaş, Büyükşehir Belediye sitesinde ise nerelere internet çektiğini ayrıntılı şekilde paylaştı. KMBBB Güngör ise gelen misafirlerinin sosyal medyada paylaşımına devam ediyor.

Mansur Başkan Ankara'da internetsiz köy bırakmadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gönülleri fethetmeye devam ediyor. Siyasetten uzak bir şekilde çalışmalarına devam eden Yavaş, Ankara’da ki 1000’e yakın köye internet çekerek çocukların eğitim hayatlarına katkıda bulundu. Yavaş, ayrıca köylere yaptığı çalışmayı, interneti bulanan köy sayısını, internet verdiği köy sayısını ve internet bekleyen köy sayasını Ankara ili haritası üzerinde ayrıntılı şekilde paylaştı.


Twitter’den anlamlı bir mesaj paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş şunları dile getirdi: “Söz verdiğimiz gibi Ankara'mızda internetsiz köy kalmadı. Bine yakın köyümüzü ücretsiz internete kavuşturduk. Ömrüm ve gücüm yettiğince, eğitim aşkıyla çalışan her bir evladımızın yanındayım. Yeter ki yüzünüz hep gülsün, başarılar dilerim evlatlarım.
Gazeteci İsmail Saymaz’da Başkan Yavaş’ın yaptığı hizmeti Twitter’den paylaşarak şu notu düştü: “Ankara Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapamadığını gerçekleştirdi. 914 mahalle ve köye ücretsiz internet sağladı. Başkentimizin ırak köylerinde uzaktan eğitim alan çocuklarımız internete kavuştu. Halkçı belediyecilik budur. Yurtseverlik budur”

BİZİM BÜYÜK BAŞKAN NE YAPIYOR
Kahramanmaraş Güngörecek” sloganıyla Ankara’dan ithal ettiğimiz, 7 kitap yazarı, müsteşar Yardımcılığı yapmış, devletin her kademesini sözde bilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı kibir yapıp gitmediği ilçeleri 2 yılın sonunda ziyaret etmeye başladı. Ankara’daki öğrencilere Mansur Başkan eğitimlerine katkı sağlarken, bizim büyük başkan Güngör ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçtiğimiz aylarda başlattığı kampanyaya dondurma ikramı yapmıştı. Oturduğu koltuğun ağırlığını hala anlamayan Güngör’e tepki ise yine her zamanki gibi sesi çıkmayan ama oy zamanı geldiği zaman değere binen vatandaşlardan geldi. Vatandaşlar: “Her şeye alışığız. Ama ilk kez böyle düşük profil sergileyen bir başkan görüyoruz. Attığı Twitt’lere bakınca iş yaptığını zannediyoruz, ama hem vallahi, hem billahi Kahramanmaraş’a tek çivi çakmadı. Ne yani Ankara’da ki çocuklara yazın dondurma dağıttı. (dağıtmasın demiyoruz)  Kahramanmaraş’ta interneti olmayan köy sayısı kaç? Veya interneti olan köy sayısı kaç? Bunun bilgisini verebiliyor mu? Soğuk dondurmaya onlar tav olabilir ama biz hizmetin sıcaklığını istiyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
KAHRAMAN HAYRİİİİ
KAHRAMAN HAYRİİİİ - 8 ay Önce

Kahramanmaraş tarihinin gelmiş geçmiş en başarısız belediye başkanı belediyede suçu günahı olmayan yüzlerce insana iftira atarak ekmeğinden etti yetmezmiş gibi kardeşimi emekli ettim dedi yalan akbelde emekliliği gelen otamatik olarak emekli oluyor kardeşininde yaşı geldiği için emekli oldu yetmedi işçileri fişledi yetmedi insanları huzursuz etti belediyede israf Yok diyor şuanda yapılan israfın haddi Yok Kahramanmaraş hizmet bekliyor hizmette açız ulaşım sıkıntı pandemi döneminde her belediye vatandaşının yanında yer alıyor bu ise nerde yer alıyor anlamış değilim yazık Kahramanmaraş a istifada bir Erdemliktir yapamıyorsun bu şehirin evlatları ile bu şehirle oynadığın yeter vicdan merhamet Yok yazık ediyorsun bu şehire sosyal medyada en ufak eleştiri yapanların evine baskın düzenletiyorsun adalet bir gün sanada gerek olacak lakin o zaman ah diyeceksin garib gurabanın onuruyla izzetiyle oynama ha sana açık söyliyeyim bu şehirde kim senin lafını açsa çok güzel bedua alıyorsun garib gurabanın beduası tutacak Allahın izniyle hayri efendi öyle ibrahim yanıkla ümit duyulere sahte hesap açtırıp saldırmacık değil partinin adamı bile seni sevmiyor partiye zarar gelmesin diye herkes susuyor devam et böyle bak bakalım halk nasıl ayaklanıyor millettin kanını sümürüyorsun belediyeye halk giremiyor orası senin babanın çiftliği değil bu halkın belediyesi Cumhurbaşkanı yaptıklarını duyacak emin ol o kadar büyük ah alıyorsun ki alimlerin bile beduası senin üzerinde tüm akrabaların belediyede makamlarda sanma bunlar bilinmiyor sanma bunların hesabı sorulmaz sanma yaptıgım yanına Kar kalır inanıyorum ki Allah senin hakkından öyle gelecek ki feryadını tüm dünya duyacak ve seni lanetleyecek hayri efendi

EDE
EDE - 8 ay Önce

Dagı adamı hasta eder sağı adamı

maraşlı
maraşlı - 8 ay Önce

Mahsur Yavaşla bu adaı aynı kefeye koymayın Mahsur Yavaş adam gibi adam

Irfan irfan
Irfan irfan - 8 ay Önce

Daha biz şehrin merkezinde onikisubatta altyapı yok yer yok bilmem ne yok diye evlere internet alamıyoruz ne köyü yaprağı şapur şupur
sapına geldimi meee

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.