Kipaş Kağıt Fabrikası'nın bacasından çıkan dumanlar tehlike arz ediyor mu?

Fabrika bacalarından çıkan dumanlar hiç kuşkusuz çevreye en çok zararı veren unsurların başında geliyor. Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi Kılılı mahallesinde faliyet gösteren Kipaş Kağıt Fabrikası'ndan çıkan yoğun duman vatandaşları tedirgin etti.

Türkiye'de tekstil sektörünün lokomotif kentleri arasında yer alan Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde bulunan Kipaş Kağıt Fabrikası'nın bacalarından çevreye salınan dumanlar çevre halkını tedirgin ediyor.

Kahramanmaraş'taki vatandaşımızın Kanal Maraş ihbar hattına yolladığı mesajlarla hem şaşırdık hem de bu hassasiyette insanların varlığı ile kentimiz adına  umutlandık.

Kipaş Kağıt Fabrikası'ndan yükselen dumanlar vatandaşları ve çevre duyarlılığı olanları tedirgin etti.

Vatandaşlar, ''Bu fabrikanın bacasından çıkan yoğun dumanlar bizi zehirliyorlar mı? Filtre veya başka önlem var mı yok mu bilmiyoruz. Tabii ki görünürde resmen zehir soluyoruz. Kahramanmaraş havası bir Afşin bir Elbistan olma yolunda ilerliyor'' yorumunda bulundular.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde bulunan Kipaş Kağıt Fabrikası'nın bacalarından yoğun olarak çıkan dumanlar vatandaşı korkutuyor. Sağlık açısından zararlı olduğu düşünülen dumanlarla ilgili yetkililerden bir açıklama bekleniyor.

Fabrika bacalarından öyle yoğun dumanlar çıkıyor ki vatandaşlar hemen her gün Kanal Maraş ihbar hattına sağlıklarının tehlikede olduğunu bildiren mesajlar gönderiyor. 

Vatandaşlar çevreye salınan dumanın doğaya ve insan sağlığına zararı olabileceğini bu yüzden yetkililerin denetim yapıp yapmadıkları ve ne gibi önlemlerin alındığını merak ediyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.