Kınalı Hasan Tiyatrosu ile hem ağladı hemde ağlattı

Günlerdir Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kutlamalarına hazırlanan Nezihe Öksüz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, “ Kınalı Hasan İsimli tiyatro isimli,” diyerek sahne aldılar, 101 yıl önceki destanı canlandırırken 10 sınıf Öğrencisi Beyza İnce hem ağladı, hem ağlattı.

Kınalı Hasan Tiyatrosu ile hem ağladı hemde ağlattı
banner150

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferin 101'inci yıl dönümü Etkinlikleri Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Harun Avan Modoterlüğünde ile Kına Üstüne Kan Damlar isimli tiyatro oyunu izleyicilerle buluştu. Kınalı Hasan’ın Çanakkale’de şehit düşmesi ve ailesinin yazdığı mektubun konu edildiği oyunda 10 Sınıf Öğrencisi 16 Yaşındaki Beyza İnce'nin hasanım diyerek dakikalarca gözyaşları dökmesi izleyiciler duygulu anlar yaşadı.  

Oyun sonunda izleyiciler oyuncuları dakikalarca alkışladı. 

“ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM” 

Gösterimin ardından sahnede oyuncuları tek tek kutlayan Okul Müdürü Mehmet Akarsu, “101 yıl önce ecdadımızın bu günleri yaşamamız için, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için, ezanlarımızın camilerde yankılanması için canlarını nasıl verdiklerini Öğrencilerimiz bize aktardı. Bu oyunu izlerken, gerçekten bu vatan için ölmek, bu vatan için canını vermek bu özelliğin sadece Türk milletine özel olduğunu gördüm. Allah tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Bu oyunu sergileyen Öğrencilerimize tek tek kutluyorum” dedi. 

KARDEŞİM AKLIMA GELDİ AĞLADIM 

Nezihe Öksüz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 10 Sınıf Öğrencisi 16 Yaşındaki Beyza İnce ise açıklamasında Çanakkale zaferinde yaşanmış bir olayı arkadaşlarımıza ve seyircilerimize en iyi şekilde aktarmaya çalıştık bende rolümü en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım rolüme kendimi çok kaptırdım ve duysal olduğum için ağladım. 
Burada ben ve arkadaşlarım burada bu tiyatroyu gerçekletirken karşıdaki arkadaşlarımıza bunları his ettire bildikse bizlere ne mutlu ama şehitlerimiz fazlasıyla her şeyi hak ediyorlar benim 15 yaşında erkek bir kardeşim var onunda o zamanlarda Çanakkale zaferinde 15 ve 16 yaşındaki genç genç askerlerimiz savaşmak için gidiyorlardı kardeşiminde orada olacağını düşündüm o aklıma geldi dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.