Kazara ağabeyini vurdu!

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde ava çıkmak için Koç dağına çıkan iki kardeş ve bir kuzenin av macerası hastanede bitti. Kardeşlerden biri diğer kardeşini ensesinden vurdu. Hastaneye kaldırılan kardeş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazara ağabeyini vurdu!
banner150

Alınan bilgilere göre Ekinözün Koç dağı mevkiisinde ava çıkan Mehmet Karakoç, Feyzullah Güneş ve kardeşi Mehmet Güney, bir tavşanın önlerinden geçtiğini gördü. Hemen silahına sarılıp ateş eden Feyzullah Güneş, yanlışlıkla ağabeyi Mehmet Güneş’i ensesinden vurdu. İlk müdahalesi orada yapılan yaralı Mehmet Güneş, hemen özel araçla Ekinözü Devlet Hastanesine getirildi. Burada ilk müdahalesi yapılan Güneş, ambulansla Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Devlet hastanesine getirildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

İddiaya göre Mehmet Güneş (28), kardeşi Feyzullah Güneş, enişteleri Mehmet K. ve arkadaşları Murat B. ile birlikte gece Ekinözü ilçesindeki Koç dağına tavşan avlamaya çıktı.

Otomobil seyir halindeyken Feyzullah Güneş, araç farının ışığıyla gördüğü bir tavşana oturduğu arka koltuktan av tüfeğiyle ateş etti. Feyzullah Güneş'in av tüfeğinden çıkan saçmalar, aracın ön koltuğunda bulunan ve tavşana bakmak için kafasını dışarıya çıkartan ağabeyi Mehmet Güneş'in boynuna isabet etti.

Ağır yaralanan Mehmet Güneş, 112 Acil Servis ekiplerince Elbistan Devlet Hastanesine götürülürken yolda hayatını kaybetti.

Güneş'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Ağabeyini kazara öldürdüğü ve yasak olan gece farla tavşan avı yaptığı iddiasıyla Feyzullah Güneş ve beraberindeki, eniştesi Mehmet K. ile Murat B, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

"Far avı" olarak tabir edilen kanunsuz av yönteminde, aracın far ışığı ya da aküsüne bağlanan güçlü seyyar farlar gözüne tutulan hayvanlar hareket edemiyor. Geceleri bu yöntemle avlandıkları tespit edilenlere "avda yasak olan eşyaları kullanmak"tan cezai işlem yapıldığı gibi, beraberindeki tüfek ve motorlu araçlara da el konulabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.