Kastamonu ile Kahramanmaraş'ın 'sarımsak' rekabeti

Kastamonu'daki üreticiler 'sarımsak' bizim işimiz diyerek Kahramanmaraş'taki çiftçilere meydan okudu.

Kastamonu ile Kahramanmaraş'ın 'sarımsak' rekabeti
banner150

Türkiye'nin önemli sarımsak üretim merkezlerinden Taşköprü ilçesinde, bu yıl Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali'nin 33'üncüsü düzenleniyor. Festivalin sarımsak satışlarına olumlu etkisi üreticinin yüzünü güldürdü.

Kastamonun Taşkopru İlçede üretilen sarımsakların çok özel olduğunu vurgulayan Çelik, "Taşköprü sarımsağı, aroması, tadı ve verimiyle çok özel bir sarımsak. Çin'den, Kahramanmaraş'tan ve Trakya'dan gelen sarımsaklar Taşköprü sarımsağının lezzetini tutmaz. Bir Çin sarımsağı ile Taşköprü sarımsağını kıyaslayamazsın. Festivallerle sarımsağımızı dünyaya tanıtıyoruz" dedi.

Bu açıklamaların ardından üreticiler Kahramanmaraş'taki çiftçilere meydan okudu. Çiftçilerin ise ne gibi cevap vereceği merak konusu oldu.

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINA GİDİYOR
Bilindiği üzere Kahramanmaraş ovası ve ilçelerinde sulu alanlarda yetiştirilen ürünün çiftçinin yüzünü güldürmüştü. Sarımsak hasadına yapan çiftçiler, ürünlerini Türkiye’nin dört bir tarafına göndermişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.