KASKİ’nin yeni Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir oldu!

Görevi devretmeye hazırlanan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, son icraatı KASKİ Genel Müdürlüğü'ne yaptı. Erkoç, Güngör'ünde üzerinde mutabık kaldığı, Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı yapmış Doç. Dr. Özgür Özdemir'i KASKİ Genel Müdürlüğüne atadı.

KASKİ’nin yeni Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir oldu!
banner150

Görevi devretmeye hazırlanan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, son icraatı KASKİ Genel Müdürlüğü'ne yaptı. Erkoç, Güngör'ünde üzerinde mutabık kaldığı, Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı yapmış Doç. Dr. Özgür Özdemir'i KASKİ Genel Müdürlüğüne atadı.

31 Mart'ta büyük farkla seçimi kazanan ancak İl Seçim Kuruluna yapılan itiraz nedeniyle mazbatasını alamayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hayrettin Güngör ekibini oluşturmaya başladı.

Türkiye’nin beşinci büyük su havzasına sahip Kahramanmaraş’ta kısa adı KASKİ olan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne, başarıları ile ön plana çıkmış akademik kariyerli Doç. Dr. Özgür Özdemir atandı.
 

DOÇ. DR. ÖZGÜR ÖZDEMİR KİMDİR

1973 yılında Nevşehir'de doğan Doç. Dr. Özgür Özdemir, ortaokul ve lise eğitimini Kayseri Fevzi Çakmak Lisesinde tamamladı. Lisans öğrenimini 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde; Yüksek Lisansını 1999’da, doktorasını 2007’de İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Programı'nda tamamlayan Dr. Özdemir, 2017 yılında Doçent oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Bakırköy Şube Müdürlüğü’nde 1996 –1998 yılları arasında Çevre Mühendisi olarak çalıştı. (Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan. İSKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Veysel EROĞLU). 1998 – 1999 yıllarında Trakya Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

Eylül 1999 yılında görev yapmaya başladığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü’nde mühendis (1999 -2003), Atıksu Arıtma ve Atıksu Ruhsat Denetim Şube Müdürlüğü (2003-2004), Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı (2004-2008), Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı (2004-2014) görevlerini 2014 yılı Haziran ayına kadar sürdürdü. (Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Mehmet Özhaseki. KASKİ Genel Müdürü Hidayet Atasoy (1999-2002), Ender Batukan, (2002-2014)) 24 Haziran 2014-30 Mayıs 2018 yılları arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Kurucu Genel Müdürü olarak görev yaptı.

(Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır). Malatya’da Kurumsal yapıyı oluşturdu, 2071 Yılı Su Master Planını hazırlattı, Su Kayıp Kaçakları ile ilgili ciddi çalışmalar yapıldı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde 2011-2014 yılları arasında ve İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde 2017-2018 Eğitim döneminde uygulamalı dersler veren Özdemir, kamu üniversite işbirliği ile 8 projede araştırmacı olarak görev aldı. Çeşitli dergilerde su ve atıksu alanında 13 tanesi uluslararası SCİ dergilerde olmak üzere 70 adet ulusal ve uluslararası makale ve bildirisi yayınlanan Nevşehirli Doç. Dr. Özgür Özdemir, TSE 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 18001 OHSAS yönetim sistemlerinde uzman tetkikçi olarak görev aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ile birlikte çalışan Doç. Dr. Özgür Özdemir, ASKİ Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyorken, 31 Martta seçimi kazanan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından KASKİ Genel Müdürlüğü'ne atandı.

Özdemir, evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce biliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 16:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
CCC
CCC - 13 ay Önce

Hayırlı olsun

fg
fg @CCC - 7 ay Önce

Genç ve donanımlı iyi işlere imza atacağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.