Kahramanmaraş'tan Suriye'ye yardım eli

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Yardım’ın 15 Temmuz Şehitleri anısına ortaklaşa başlattığı Suriye Yardım Seferberliği tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş'tan Suriye'ye yardım eli

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Yardım’ın işbirliği ile daha önce Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası ile 82 tır yardım gönderilmişti.

HEDEF 99 TIR
Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle zor durumda kalan Halep ve Cerablus kentlerinde yaşayan kardeşlerimize yardım için 15 Temmuz Şehitleri anısına başlatılan yardım kampanyası 18 Aralık 2016’ya kadar devam edecek ve bu kampanya kapsamında Esma-ül Hüsna hatırına 99 tır yardım hedefleniyor.

UN VE SU SIKINTISI KRİZ BOYUTUNDA
İç savaşın devam ettiği Halep ve Cerablus’ta un ve su sıkıntısı çekildiği ve fırıncılar ekmek yapamadıkları için fırınlarını kapattığı gelen bilgiler arasında. “Haydi Kahramanmaraş Yeniden Ensar Olmaya” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında ev eşyası, kıyafet, bebek bezi, mama, süt, soba ve kömür, battaniye, muhtelif gıda, ilaç, su, un ve nakit bağış gibi yardımların toplanacağı kampanyaya destek vermek isteyen Kahramanmaraşlı hayırseverler, Ulucamii Meydanı, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önü, Özle İdare İş Merkezi Önü ile Doğukent Camii ve tüm ilçe merkezlerindeki yardım tırlarına yardımda bulunabilirler.

Çetin kış şartlarının yaşandığı şu günlerde Halep ve Cerablus’ta yaşamaya çalışan din kardeşlerimize yardım için tüm Kahramanmaraşlı hayırseverleri bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

SMS’LEDE YARDIM YAPILABİLİR
Ayrıca kampanya kapsamında cep telefonlarından 46 yazarak 3674’e sms gönderilmesi durumunda 5 TL bağış yapılmış olacak. Kampanyaya destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımız 0537 887 7282 ve 0533 153 7661 numaralı telefonları arayarak irtibata geçebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE