Kahramanmaraş'taki koronavirüs iddiasına açıklama geldi

Kahramanmaraş'ta bir kişide koronavirüsü görüldüğü ileri sürüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yöntemi, iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş'taki koronavirüs iddiasına açıklama geldi
banner150

Özel Mega Park Hastanesi, bazı sosyal medya ve internet sitelerinde Kahramanmaraş'ta bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalandığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Hastane yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hastanemize başvuran ve yapılan muayene neticesinde zatürre teşhisi koyulan hasta ile ilgili olarak kamuoyuna basın açıklaması yapma zaruret ve ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bahsi geçen hasta zaturreye bağlı gelişen solunum sıkıntısı nedeniyle intaniye servisi olan Necip Fazıl hastanesine sevk edilmiştir. Daha açık ifadeyle hasta şu an hastanemizde tedavi görmemektedir. Hastanemiz kesintisiz sağlık hizmeti sunmaya devam etmekte olup hasta kabulüne devam etmektedir.

Söz konusu asılsız ve mesnetsiz haberleri çıkaran, paylaşan ve halkı korku ve paniğe sevk eden kişiler ve kurumlarla ilgili gerekli bütün hukuki, idari ve cezai yollara başvurulacağını önemle belirtiriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.