Kahramanmaraş'taki cezaevlerinde koronavirüs vakası var mı?

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevlerindeki koronavirüs önlemlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kahramanmaraş'taki cezaevlerinde koronavirüs vakası var mı?

Yeni tip Corona virüsü son dakika haberleri vatandaşlar tarafından takip edilmeye devam edilirken tüm dünya adeta alarma geçmiş durumda. 

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs hakkında ortaya atılan iddia başta Kahramanmaraşlıları tedirgin etti. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş'taki cezaevlerinde corona virüsü görüldüğüne ilişkin yapılan spekülasyonlarla ilgili, “Kahramanmaraş ilimiz Türkoğlu Kampüs (1 ve 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları ile Açık Ceza İnfaz Kurumu) Ceza İnfaz Kurumlarımız ile yine Kahramanmaraş Merkez Aksu E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarımızda bugüne kadar gerek personeller gerekse tutuklu ve hükümlüler olmak üzere hiçbir kişide Korona Virüs (COVID-19) vakası yada şüphesi tespit edilmemiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızın 16/03/2020 tarihli ve 2020/2 sayılı Basın Açıklamasında da ayrıntılı olarak belirtildiği üzere, Kahramanmaraş ilimizde bulunan tüm Ceza İnfaz Kurumlarımızda kamuoyunda Korona Virüsü (COVID-19) adı ile bilinen, bulaşıcı hastalıkla  ilgili gerekli bütün sağlık tedbirleri üst düzeyde alınmış olup uygulaması titizlikle yürütülmekte ve takip dilmektedir.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.