Kahramanmaraş’taki barajların doluluk oranı ne durumda! 8 baraj…

Türkiye’nin 5’inci büyük su havzasına sahip Kahramanmaraş’ta, barajların doluluk oranı yüzde 100 yaklaştı. Sonbahara girilmesi ile birlikte barajların hala yüksek su potansiyeline sahip olması kuraklık riskini ortadan kaldırdı.

Kahramanmaraş’taki barajların doluluk oranı ne durumda! 8 baraj…
banner150

Kışın yağan yağışların 8 barajı doldurması ile kuraklık yaşanmayacağı bildirildi. Kahve muz harici her türlü ürünün yetiştiği Kahramanmaraş’ta, çifttiler duruma sevinirken, seneye üretim yapılması için elverişli durumun oluştuğu da öğrenildi.

Barajlar sayesinde 51 bin 758 hektar arazinin sulandığını kaydeden Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, “Kahramanmaraş’ta 2020 yılında barajlarımızda ve sahada incelemelerde bulunduk. Barajlarımızda doluluk seviyesi neredeyse yüzde yüze ulaşmış durumda. Mevsim şartları kapsamında bölgemizde yağışlar aralıklarla devam etmekte. Çiftçilerimiz ve bölgemiz adına sevindirici bir olay. Kuraklık olmaması tarımda yaşanabilecek sıkıntılardan kaynaklı su kaynaklı bir problemimiz bulunmamaktadır. Bu son derece sevindirici bir olay. Kuraklık olmaması ve suyumuzun bol olmasıyla, buğday hasadına sayılı günler kala ikinci ürün ekme şansı olacak. Buda ekonomimize büyük katkı sağlayacak” dedi.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.