Kahramanmaraş'ta yağış sonrası sitesinin istinat duvarı çöktü

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde, yoğun yağış sebebiyle bir sitenin istinat duvarı çöktü. Çökme sonucu 3 araç toprak altında kaldı.

Kahramanmaraş'ta şehir merkezinde yer yer şiddetli yağış etkili oldu.

Etkili olan yağmur nedeniyle bir sitenin istinat duvarı çökerken, göçüğün altında kalan 3 otomobil hurdaya döndü.

İSTİNAT DUVARI, 3 ARACI EZDİ
Olay, Oniklişbuat İlçesi Üngüt Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah saatlerinde etkili olan yağmur, etkisini gece boyunca devam ettirirken yağmur bir sitenin istinat duvarının olduğu bölümü kayganlaştı. Gece 03:00 sıralarında sitenin istinat duvarı büyük bir gürültüyle çöktü.

CAN KAYBI YOK
İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye, ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgede arama yapan ekipler herhangi bir can kaybının yaşanmadığını tespit etti. Göçük sonrası, duvar ve toprak yığını altında kalan 3 otomobil hurdaya dönerken, istinat duvarının üst bölümünde yer alan 6 otomobil ise çekici marifetiyle bulundukları yerden kurtarıldı.

"DUVAR EVİN ÜZERİNE UÇACAK"
İstinat duvarının evlerinin üzerine çökeceğini söyleyen Gülperi Bayır, “Çocuklar içerde yatıyor, duvar evin üzerine uçacak. Lütfen bu duvarı buradan alın” diye yardım istedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.