Kahramanmaraş'ta vatandaşlar meyveyi ucuza yiyecek

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi en çok vatandaşa yaradı. Hal’de fiyatlar yarı yarıya düştü. Geçen yılın fiyatları ile aynı olan meyveler ve sebzeler ise vatandaşa daha ucuz gidiyor.

Kahramanmaraş'ta vatandaşlar meyveyi ucuza yiyecek

Kahramanmaraş’ta son birkaç gündür hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi haldeki fiyatlara da yansıdı. Halde fiyatlar düşüş gösterirken vatandaşa dabunun yansıdı belirtildi.

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası düzelen ilişkiler en çok hal esnafına yaradı. Domates harici tüm meyve sebze ihracatı tekrar aynı hızına kavuşurken, hal esnafı fiyatların yükselmeyeceğini, meyve sebzenin rekoltesinin bol olduğunu söyledi. 

Hal esnafından Murat Balbay, haldeki fiyatların ramazandan bu yana düşük olduğunu işlerin  ise yoğun olduğunu belirtti. Balbay şöyle konuştu: “Ramazan’dan bu yana fiyatlar aşırı düştü. Hareketlilik ise had safhada. Vatandaşımız meyveyi sebzeyi bol tüketsin” dedi.

Diğer bir hal esnafı Ali Tatar ise fiyatların düşük olduğunu belirterek: “Şeftali 3 TL, Nektari 3 TL, Yeni Dünya  2 TL, Muz 5 TL, Kivi 6 TL, Üzüm 5 TL, Elma 2 TL, Portakal 1,5 TL, Karpuz 1 TL, Kavun 1,5 TL, fiyatlarımız bu şekilde. Satışlarımız çok iyi ramazan bereketi ile geldi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 12:57
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.