Kahramanmaraş'ta uyuşturucu satıcılarına hapis cezası

Kahramanmaraş'ta uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla yargılanan 4 şüpheliden sanıktan 3'ü 8 yıl 6'şar ay, biri ise 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kahramanmaraş'ta uyuşturucu satıcılarına hapis cezası
banner150

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, "uyuşturucu madde sağlamak, nakletmek ve ticaretini yapmak" suçlarında farklı davalarda yargılanan 4 sanıktan 3'ü 8 yıl 6'şar ay, biri ise 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmalarına sanık ve avukatları katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen sanıklar beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti, ayrı davalarda yargılanan sanıklardan A.Ö'ye, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 8 yıl 4 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezası, E.Y.'ye ise "ticari amaçla uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurma veya nakletme" suçundan 8 yıl 4 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezası verdi.

Yine sanıklardan C.G'ye "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçundan 8 yıl 4 ay hapis ile 16 bin 660 lira adli para cezası, C.K.'ye ise "izinsiz Hint keneviri ekimi yapmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezası verdi.

(Kaynak: AA)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.