Kahramanmaraş'ta tarım işçilerinin çadırlarına operasyon

Kahramanmaraş'ta Suriyelerin ve tarım işçilerin kaldığı çadırlara şafak vakti operasyon yapıldı.

Kahramanmaraş'ta tarım işçilerinin çadırlarına operasyon
banner150

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde şafak vakti Suriyelilerin ve tarım işçilerinin kaldığı çadırlara yönelik operasyon talimatı verildi. Kahramanmaraş’ta ise 2 kişinin çeşitli suçlardan arandığı 1 kişinin ise yoklama kaçağı olduğu tespit edildi. Çadırlar ise yerlerinden kaldırıldı. 

Talimat doğrultusunda 81 ilde gerçekleştirilen operasyonun Kahramanmaraş ayağında, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğünün tüm ekiplerince yapılan uygulamada 20 çadırda arama yapıldı. GBT’lerde ise 3 kişinin kaydına rastlandı. Kaydı bulanan kişiler ilgili birimlerce gözaltına alındı. Yeni hal civarı, otoğar civarında bulanan yaklaşık 20 çadırda arama yapan polis, başka bir olumsuzluğa rastlamadı. 

Türkiye'de ilk kez yapılan bu uygulamada polisi şafak vakti karşısında gören çadır sakinleri şok oldu. Polisin Türkiye'ye eylem yapmak için gelebilecek teröristlerin kendilerine Suriyeli göçmen ya da tarım işçisi süsü verebileceği istihbaratı üzerine operasyonun yapıldığı çadırlara yönelik operasyonların devam edeceği öğrenildi.

(Haber: Mustafa Kılınç)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.