Kahramanmaraş'ta sürücüye 6 bin TL'ye yakın para cezası

Kahramanmaraş’ta muayeneden geçirmek için aynı marka aynı model aracın plakasını değiştiren bir kişi Kahramanmaraş’ta hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Kısa bir süre sonra işin gerçek yüzü anlaşılırken tescil plakasını başka bir araçtan kullanmaktan ötürü sürücüye 5.275 TL para cezası kesildi.

Kahramanmaraş'ta sürücüye 6 bin TL'ye yakın para cezası
banner150

Bir vatandaşın polis imdat hattını arayıp 46 plakalı bir araca 21 plaka taktıklarını söylemesi üzerine Kahramanmaraş emniyeti harekete geçti. Tüm giriş çıkışlar tutulurken, dar alanda aracı bulma çalışması başlatıldı. Terör, asayiş, güvenlik şube ve trafik ekipleri sokak sokak araç aradı.

Kısa bir süre sonra Terörle Mücadele Ekipleri aracı buldu. Arabayı didik didik arayan ekipler, herhangi bir suç emaresine rastlamazken  olayın asıl nedeni ise daha sonra anlaşıldı. Bir vatandaşın egzoz muayenesinden geçirmek için aynı marka aynı model aracın plakasını kendi aracına katarak muayene girdiği anlaşıldı.

Güvenlik seviyesi kırmızıdan beyaza çekilirken trafik ekipleri sürücüye 6 Bin TL’ye yakın para cezası uyguladı. Olası bir durumda ise Kahramanmaraş emniyetinin her zaman hazırlıklı olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.