Kahramanmaraş'ta Suriyeliler yollara döküldü

Ramazan Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nda izdiham yaşanırken, bazı Suriyeliler ezilme tehlikesi geçirdi.

Kahramanmaraş'ta Suriyeliler yollara döküldü
banner150

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak geldikleri Türkiye'de, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş gibi şehirlerde yaşayan Suriyeliler, sabahtan itibaren sınır kapısının önünde toplandı.

Suriye sınırında yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle geçen yıldan beri toplu geçişlerin olmadığı Öncüpınar Sınır Kapısı’nda bugün farklı şehirlerden gelen yaklaşık 5 bin Suriyeli, Türk Silahlı Kuvvetlerince terör örgütlerinden temizlenen Azez, Mare, Soran, Aktarin ve Çobanbey gibi bölgelere geçebilmek için bekledi.

Uzun bir aradan sonra bayramı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, ülkelerinde huzurlu bir bayram yaşamanın özlemini çekiyor.

Aralarında yaşlıların da bulunduğu sığınmacılar, sıcak havanın da etkisiyle zor anlar yaşadı.

Gümrük kapısında İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından oluşturulan noktada, kayıtları yapıldıktan sonra ülkelerine gönderilmeye başlanan Suriyeliler, sırtlarındaki çantalarıyla yaşadıkları yerlere gitmek üzere yola çıktı.

Aşır yoğunluk nedeniyle kayıt işlemlerini tamamlayamayan bazı Suriyeliler ise ülkelerine geçebilmek için beklemek zorunda kaldı.

Suriye'ye gidenlerin dönüş işlemleri ise 14 Temmuz Cuma günü 17. 00'de tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anti demokratik
Anti demokratik - 3 yıl Önce

Umarım dönüşü olmaz adamlara bak madem bayramı geçirecek kadar güvenli yer neden buradasınız

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.