Kahramanmaraş'ta Ramazan çörekleri tezgahlarda yerini aldı

Kahramanmaraş’ta Ramazan bayramına az bi süre kala iftar sofralarının vazgeçilmezi haline gelen Ramazan çöreği tezgahlardaki yerini şimdiden aldı.

Kahramanmaraş'ta Ramazan çörekleri tezgahlarda yerini aldı
banner150

Kahramanmaraş’ta Ramazan bayramına az bi süre kala iftar sofralarının vazgeçilmezi haline gelen Ramazan çöreği tezgahlardaki yerini şimdiden aldı.

Kahramanmaraş’ta Osmanlı döneminden beri üretilen geleneksel Maraş çöreği, vatandaşlar için iftar sofralarının vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Özel karışımla hamur haline getirilen ve daha sonra taş fırınlarda pişirilen Maraş çöreği, tok tutma ve hazmı kolaylaştırmasıyla dikkat çekiyor. Çörek, taleplerin artmasıyla yumuşak, tuzlu, şekerli, cevizli, tereyağlı, çikolotalı, üzümlü ve pekmezli çeşitlerde üretilerek müşterilerin beğenisine sunuluyor.
Çörek ustası Ahmet Gizir, özellikle iftar sonrasında hoşaf ile yenilen çöreğe taleplerin arttığını belirterek, “Yumuşak çöreklerimize talep daha çok yüksek. Genellikle yumuşak çöreklerimizi Ramazan ayına girmeden son iki gün içine sığdırıyoruz. Yumuşak çörek, sürekli yapılması gereken bir ürün ve Ramazan girmeden yoğun ilgi görüyor. Maraş çöreği geleneksel bir ürünümüzdür. Buradan yurt dışına ve ülke geneline satışlarımız oluyor. Farklı tatlarda çöreklerimiz de var. Zeytinyağlı, çikolatalı ve fıstıklı ürünler talep görüyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz çörek yemeğe” diye konuştu.
Çörek ustası İbrahim Sarı ise, “Bu çöreğin lezzetini tarif edebilmek için ustalık gerekiyor. Bu çörek bizim Kahramanmaraş’a özgü bir üründür. Biz de elimizden geldiği kadar kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.