banner232

Kahramanmaraş’ta özel bir hastaneye ceza kesildiği iddia ediliyor

Kahramanmaraş'ta Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) yatışı olmayan hastaları serviste yatışı yapılmış gibi gösteren ve tedavisinin yapıldığı belirtilip Devlete binlerce lira külfet yüklediği iddia edilen özel bir hastaneye rekor ceza kesildiği öne sürüldü.

Kahramanmaraş’ta özel bir hastaneye ceza kesildiği iddia ediliyor

Kahramanmaraş'ta Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) yatışı olmayan hastaları serviste yatıyor gibi tedavisinin devam ettiğini gösteren ve her tür ilaç yazıldığı iddia edilen özel bir hastaneye rekor ceza kesildiği öne sürüldü.

Risk değerlendirme kriterlerine dayalı bir çok kişinin şikayetler üzerine denetim yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Sağlık müfettişleri, devleti dolandırdığı iddia edilen Kahramanmaraş'ta özel bir hastaneye şikayetler üzerine rekor ceza kestiği iddia edildi.

BAZI ÖZEL HASTANELERE CEZA KESMEK YETERLİ OLMAZ

Kahramanmaraş'ta özel bir hastanenin, yatışı olmayan hastaları serviste yatışı yapılarak tedavi edildiği gibi gösterilen kişiler için tedavi faturası düzenlendiğinin ortaya çıktığı ve bir çok kişinin tesadüfen bu olayı öğrendiği ve şikayetçi olduğu iddia edilirken, sosyal medyada bu konuda paylaşım üzerine paylaşımlar yapıldığı görüldü. MHP'nin Kahramanmaraş eski İl Başkanı Murat Çakıroğlu'nun bile konuya duyarsız kalmayıp yaptığı paylaşımda ''Sosyal güvenlik kurumunu dolandıran bazı özel hastanelere sadece ceza kesmenin yeterli olmayacağı aynı zamanda ruhsatlarının iptal edilerek kamuoyunada ilan edilmeleri vatandaşlar olarak yetkililerden haklı talebimizdir." ifadelerini kullandığı görüldü.

Sağlık Müdürlüğü ve SGK Yetkililerinden bu konuda kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet cengiz
Ahmet cengiz - 1 hafta Önce

Kimmiş açıklayın cezada verdikleri zararın 2 katı olacak ki caydırıcı olsun ceza ne kadar açıklayın vatandaş bilsin

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.