Kahramanmaraş’ta öğrencilere ders zili çaldı

Kahramanmaraş’ta ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencileri için 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ilk ders zili çaldı.

İsmail Kurtul İlkokulu’nda düzenlenen törene katılan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencilerin kademeli olarak, yüz yüze eğitim göreceklerini söyledi.

Öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek dondurma ikram eden Vali Coşkun, korona virüs (Covid-19) önlemlerini de hatırlatarak, “Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlangıcını burukta olsa, okun öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimizde yüz yüze eğitim şeklinde başladık bugün. Bizde bugün okulumuzda öğrencilerimizi ziyaret ederek, heyecanlarına ortak olmaya çalıştık. Milli Eğitim Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler ve kararlar çerçevesinde ilimiz de özellikle okul öncesi öğrencilerimiz ve birinci sınıf öğrencilerimizin devam edeceği okullarda  pandemi süreciyle ilgili bütün tedbirler alınmış durumda. Öğrencilerimiz dönüşümlü bir şekilde okullara gelerek, öğretmenleriyle bir araya gelecekler ve gerekli öğretimi alacaklar” dedi.

Tören, öğrencilere maske dağıtımı ve dondurma ikramının ardından sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.