Kahramanmaraş'ta motosiklet hırsızlığı ve parçalama atölyesi ortaya çıkarıldı

Kahramanmaraş'ta motosiklet hırsızlığı ve parçalama atölyesi polis ekipleri tarafından ortaya çıkarıldı.

Kahramanmaraş'ta motosiklet hırsızlığı ve parçalama atölyesi ortaya çıkarıldı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri tarafından çalıntı motosikletlerin parçalara ayrılarak tanınmaz motosiklet yapıldığı depo ele geçirildi. Depoya yapılan operasyonda 7 adet çalıntı motosiklet, 5 Motosiklete ait mekanizma parçaları, çalıntı motosiklet plakaları ele geçirildi. Çalıntı motosikletler kapsamında yapılan operasyonlarda 3 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri tarafından takibe alınan hırsızlık şüphelisi şahıslara ait merkez suçatı köyündeki bir depoya baskın yapıldı.

Depoda çalıntı motosikletler, parçalanmış motosikletler, mekanizma parçaları ve çalıntı motosikletlere ait plakalar ele geçirildi.

Oto hırsızlık büro amirliği ekiplerinin yakın zamanda meydana gelen motosiklet hırsızlığı  olayları ile ilgili yapmıs oldugu araştırma ve çalışma kapsamında yapılan operasyonda;  Kayseri Yolu Suçatı köyünde bir depoda motor bolokları,tekerlekler,egzozlar, depo, ayna, oturak, akü vs. gibi parçaların yanı sıra henüz parçalanma aşamasında olan motosikletler ve sağlam motosikletler ele geçirildi. Ilimizden motosiklet çalarak parçalara ayırıp yeni tanınmaz motosiklet yaparak satan ve bu motosikletleri çalarak metruk binaya götüren 3 şahsa operasyon yapıldı.

2017 ve 2018 yılı içerisinde çalınan 7 Motosiklet sağlam olarak ele geçirilirken, 5 Motosiklete ait parçalar ve çalıntı plakalar ele geçirildi.
Şüphelilerin il merkezinden çaldığı motosikletleri depoya götürüp parcalara ayırdığı, mevcut parçalardan birbirine monte ederek yeni motosiklet uyarladıkları ve müşteriler bulup sattıkları belirlendi.

Operasyonlar kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü bahçesinde sergilenen motosikletle sahiplerine teslim edilirken polis ekipleri vatandaşları motosikletlerini kilitli ve güvenilir merkezi yerlere veya bir tanıdıga emanet bırakarak hareket etmelerini, dikkatli olup zaman zaman kontrol etmelerini önerdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER