Kahramanmaraş'ta kamyon yüksek gerilim hattına çarptı

Kahramanmaraş’ta bir kamyon geri geri geldiği esnada çarptığı yüksek gerilim elektrik direğini devirdi. Çarpmanın etkisi ile gerilen tellerden ötürü 3 beton direk daha devrildi.

Kahramanmaraş'ta kamyon yüksek gerilim hattına çarptı
banner150

Alınan bilgilere göre olay Erkenez Mahallesinde meydana geldi. İddialara göre, özel bir kamyon satış merkezinden bir kamyonun geri geri çıktığı esnada beton direğe çarpması sonucu 4 yüksek gerilime sahip beton direk devrildi. 

Olay esnasında Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesine ait bir aracın branda kısmında hafif çaplı yangın meydana geldi. Çevre sakinlerinin haber vermesi ile AKEDAŞ, Polis ve İtfaiyeye ekipleri olay yerine geldi. Ana merkezden elektrik anında kesilirken itfaiye ekipleri yanan aracı söndürdü. Polis ekipleri ise servis yolunu trafiğe kapattı. Sanayi tipi akıma sahip olan direklerin kaldırılma işlemleri ise sürüyor. 

Öte yandan Erkenez bölgesinde bulanan fabrikaların elektriğinin kısa bir süre önce yer altına alındığı ve çarpmanın etkisi ile bir kesintinin oluşmadığı öğrenildi olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.